Захворювання очей та порушення постави – такі хвороби найчастіше діагностують медики у дошкільнят та школярів під час проведення профілактичних оглядів. До нового навчального року більшість дітей готова, довідки від лікарів вже отримали, кажуть у поліклінічному відділенні Тернопільської міської комунальної дитячої лікарні. А от з довідками, які потрібні для уроків фізкультури, не поспішають, їх отримала лише половина тернопільських школярів.
Починаючи з дві тисячі дванадцятого року усі медичні огляди проводять лише у медзакладах – така постанова Кабінету Міністрів. У школах та дитячих садках це робити заборонено. У поліклінічному відділенні Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні у спеціально облаштованих кабінетах дітей оглядають окуліст, лор, ендокринолог, ортопед та хірург. Оскільки зараз сезон відпусток, і охочий пройти медогляд дуже мало, кабінети профоглядів працюють з восьмої тридцять до одинадцятої години.
Володимир Кучма, заступник головного лікаря з поліклінічної роботи Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні: "Цього цілком достатньо, тому що черги не створюються. Максимум в нас буває 5-6 дітей черга під дверима, але зроблено все так, що всі кабінети знаходяться один біля одного і прктично якщо є 5-6 дітей, мама на протязі 20-30 хвилин може пройти медичний огляд. Він може трошки затягнутися, якщо в дитини виявили будь-яку іншу патологію. Тоді по направленню лікаря профілактичних оглядів, він не проводить лікування на місці, він тільки констатує факт. А потім і нас на 4-5 поверсі знаходяться лікарі-спеціалісти, які проводять безпосередньо диспансеризацію, лікування і повне обстеження дитини".
Профілактичні огляди у дитячій поліклініці проводять лише у присутності батьків, і дуже часто саме на таких обстеженнях хвороби у дітей виявляють вперше.
Володимир Кучма, заступник головного лікаря з поліклінічної роботи Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні: "Серед дітей шкільного віку найчастіше зустрічаються хророби зору і хвороби, зв'язані з опорно-руховим апаратом, це порушення постави. Це є найчастішими хворобами, які виявляють при профілактичних оглядах. Ендокрологічні захворювання це вже рідше, шкірні хвороби також рідше, але також вони досить часто зустрічаються і ще багато хвороб виявляють при профілактичних оглядах".
До уроків фізкультури школярів тепер допускають лише за наявності медичного висновку. Причина – дитяча смертність на уроках фізкультури у зв'язку з невідповідними до стану здоров'я фізичними навантаженнями. Більшість довідок видається учням, які мають кишково-шлункові захворювання або нервові розлади. Найчастіше від уроків фізкультури звільняють на тиждень-два, або один-два місяці, хоча буває, і на півроку, каже Володимир Кучма. Повністю звільняють від занять спортом лише післяопераційних, або інвалідів.
Володимир Кучма, заступник головного лікаря з поліклінічної роботи Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні: "На сьогоднішній день приблизно десь 45-47 процентів тільки таких довідок діти отримали. Це трошки більше навіть, ніж минулого року, але, користуючись таким моментом, запрошую батьків, щоб вони звернулися до дільничних лікарів і поскоріше оформили ці довідки, щоб не було ажіотажу в кінці серпня, чи в вересні місяці".
До початку навчального року залишився місяць, тому лікарі радять ні з профілактичними оглядами, ні з довідками для заняття з фізкультури, не зволікати.