додому суспільство Що відбувається сьогодні у військовому наметі на Театральному майдані?

Що відбувається сьогодні у військовому наметі на Театральному майдані?

408

15 мікроавтобусів з добровольцями лише за останні два дні поїхало з Тернополя до столиці на підтримку майданівців. Ще кілька бусів повезли туди одяг, харчі та медикаменти, які зібрали тернополяни. Готових ділитися усім необхідним щодня більшає, кажуть у військовому наметі на Театральному майдані обласного центру, де збирають речі та записують на поїздку до Києва.

Всередині у непорушному, як це здається знадвору, військовому наметі на Театральному майдані, наче у вулику. Люди заходять сюди з сумками, виходять з порожніми руками. Несуть все, що може знадобитись майданівцям.

Любов Божа, волонтер: "Все дружно, все добре. Українці нічого не шкодують, тернополяни не шкодують для людей, для майдану. Приносять гроші, харчування, теплий одяг. Зі сльозами на очах це все приносять. Дуже переживають за майдан, за Україну".

Пані Катерина, пенсіонерка: "Я взяла хліб в церкві, обіцяли, що принесуть, бо я ходила і організувала хлопців. Мені 75. Якби була молодша, то пішла б також. Мені так шкода тих дітей".

Пані Марія, пенсіонерка: "Я кожен день слухаю і плачу. І не можу витримати. Сама не знаю, чи дочекаюся тої перемоги, чи ні. Але так би хотілося. Принесли ми теплі речі. А тепер ще купила печива дітям, щоб мали з чим чаю попити, зігрітися".

Сергій: "Перший раз сьогодні приніс светри, куртки теплі, шапки, і ще внесу гроші… Та як чому допомагаєм? Такий самий я був в 2004 році, відчув на собі. Я просто не маю можливості поїхати туди, треба ж допомагати людям".

За словами організаторів, у четвер, 23 січня,  до Києві відправили чотири буси з речами. Сьогодні у наметі знову гора одягу, повні ящики харчів та ліків. Лише за добу зібрали понад 300 тисяч гривень, кажуть активісти. Усім необхідним готові ділитися.

Любов Божа, волонтер: "Навіть якщо стоїть антимайдан там, і хтось захворів і їм потрібне було б лікування і одяг з нашої сторони, ми б з ними поділилися. Це наші брати і сестри, ми єдина Україна і нікого не розділяємо".

Хтось за майданівців переживає вдома, інші вирішують у ці дні бути разом з ними.

Володимир, їде на столичний майдан: "- Чому їдете?

– Не можу вже дивитися, як там люди. А я що? Я тоже хочу.

– Чи відпускають вас рідні?

– А я навіть не кажу нікому".

Таких, як пан Володимир, багато, кажуть волонтери. Люди різного віку, статі і професій. На майдан їде багато лікарів. Тільки за останні два дні туди з Тернополя відправили 15 бусів з людьми, а списки охочих все ростуть.

Пані Люба, волонтер: "На сьогодні вчора дуже багато записалось. Люди практично на добу наперед записуються, тому що коли зараз приходять, ми формуємо автобуси з тих, що вже записались.  А ті, що сьогодні приходять, ми їх вже на вечір, на завтра записуємо".

Люди, які не можуть допомогти майданівцям матеріально, підтримують їх морально.