додому Головні Що означає для тернополян введення у державі часткового воєнного стану

Що означає для тернополян введення у державі часткового воєнного стану

570

В Україні оголошена часткова мобілізація. Це реакція на останні події у Автономній республіці Крим. Часткова мобілізація дасть можливість негайно наповнити армію спеціалістами. Зі слів експертів, мова йде насамперед про військовослужбовців, які раніше служили в армії. Наш кореспондент Леся Маньковська спробувала детально з'ясувати, що таке часткова мобілізація.

Перше: усі українські чоловіки віком до 45 років, які проходили військову службу у лавах Збройних сил чи інших військових формуваннях, повинні особисто звернутися у районний військомат за місцем реєстрації та перебування на військовому обліку.

Друге: якщо ви вже отримали повістку, необхідно прибути за вказаним місцем у визначений час.

Третє: 18-річні призовники, а також люди без армійського досвіду будуть покликані в останню чергу.

Для початку, чим викликане оголошення часткової мобілізації в Україні. За офіційними поясненнями ми звернулись до екс-командира 11 окремої артбригади, а нині офіцера оперативного командування "Південь" Дніпропетровщини – Сергія Корнійчука.

– В даному випадку, ми маємо сьогодні факт агресії з боку РФ, тому оголошена часткова мобілізація , враховуючи те, які сили та засоби застосувала  РФ, наші можливості щодо економіки і необхідності, – розповідає офіцер оперативного командування "Південь" Дніпропетровщини Сергій Корнійчук.

Військовозобов'язані, яким надійшла повістка військового комісаріату про прибуття для призову на збори, зобов'язані прибути в пункт і у термін, зазначений в повістці. Це підтвердили і у Генеральному Штабі Збройних Сил України:

– Людям що виконувати, їм приходять повістка, в повістці все написано.

За призваними на збори людьми зберігаються місце роботи, посада і середня заробітна плата на підприємстві чи організації незалежно від форми власності. Усім, хто перебуває на військовому обліку, з моменту оголошення мобілізації забороняється змінювати адресу проживання. За неявку у військомат за повісткою загрожує штраф від 85 до 119 грн. Також за ухилення від призову за мобілізацією в Кримінальному кодексі України передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 5 років.

– В першу чергу, Міністр оборони сказав, що призивати будуть добровольців, які бажають і мають фохову підготовку. Якщо такої фахової підготовки в добровольців не буде, то будуть набирати людей призивного віку, які зараховані в резерв і вже пройшли попереднє оповіщення. Оповіщення уже проводять і є люди, які вже призвані на збори, з ними вже проведена підготовка і зведена мобілізація. Там вже зі Зборів їх перевежуть у штатний підрозділ, – каже Сергій Корнійчук.

На перспективу мобілізація може пройти в чотири хвилі, передбачають деякі військові. Під час першої хвилі: набиратимуть добровольців – до 45 років. Офіцерів і сержантів запасу затребуваних військових спеціальностей, а це зв'язківці, ракетники, артилеристи, розвідники. Рядові запасу з досвідом армійської служби – до 40 років. Під час другої хвилі (при необхідності): офіцери і сержанти запасу всіх військових спеціальностей – до 45 років, рядовий склад в запасі всіх військових спеціальностей – до 40 років; вищий офіцерський склад всіх військових спеціальностей – до 60 років. Під час третьої хвилі (якщо вона настане, значить, почалися військові дії): призовники, незважаючи на те, що строковий призов з цього року офіційно скасований скрізь, крім Внутрішніх військ, жінки – військовозобов'язані (польові лікарі, технічні фахівці і так далі) – до 50 років. Та навіть тих, хто не проходив військову службу, але не має "білого квитка".

І вже "четверта хвиля" (війна в розпалі) настає загальна мобілізація – на фронт ідуть усі, хто здатний тримати зброю в руках або підносити патрони. Щоправда, Сергій Корнійчук переконаний, що не дійде навіть до третьої хвилі мобілізації.

– Саме основне, що Крим не буде визнаний світовою спільнотою, і тому Крим може бути в ізоляції. Якщо Росія прийме Закон про приєднання Крму, то Росію світ визнає як країну-агресора. Ви знаєте, що вже вчора були введенні санкції, а вже до кінця тижня вони будуть більш жорсткіші. Цей конфлікт може вирішитись мирним шляхом, – говорить Сергій Корнійчук.

Сьогодні ситуація на Східній Україні складна, каже Сергій Корнійчук. Зокрема, на Дніпропетровщині сотні проросійських молодиків за немалі суми грошей підкуповують людей, аби ті виходили на акції протестів та вголос говорили про бажання приєднатись до Росії.