додому Головні Сепаратизм у Харкові, Донецьку та Луганську викликає неспокій у тернополян

Сепаратизм у Харкові, Донецьку та Луганську викликає неспокій у тернополян

561

Сепаратизм у Харкові, Донецьку та Луганську викликає неспокій у тернополян. Третій день агресивно налаштовані люди з проросійськими гаслами захоплюють обласні державні адміністрації, місцеві телекомпанії та жорстоко б'ють учасників мітингів за єдність України. Міліція та СБУ намагаються вгамувати сепаратистські заколоти. Але поки не особливо успішно. На вулицях Тернополя сьогодні спокійно, та у думках тернополян такого спокою немає, дехто побоюється, якщо сепаратизм на сході України не зупинити, Росія дозволить собі новий наступ.

– Якщо чесно, то просто жаль цих громадян, які там живуть на сході, тому, що в нас якби зараз це не відчувається, а їм, я думаю, що потрібна допомога. Так само як з Кримом сталось, може статись і з східною Україною, а там і до нас можуть дійти, – вважає тернополянин Олександр.

– Мені, наприклад, неспокійною. Я думаю, що і тернополянам теж неспокійно. Всі ми переживаєм за нашу Україну, за нашу соборність переживаємо, хотілося б, щоб мирно було все в нашій державі, – говорить тернополянка пані Віра.

– Моя думка, так як і в більшості нормальних людей тут на західній Україні. То населення, яке проживає в тих областях, воно просто-напросто зазомбоване тою правлячою, так називаємою елітою, отою компартійною і регіоналівською, а різниці між цими двома партіями, бачачи їхні справи у Верховній раді, бачим, що різниці немає, – каже мешканець Борщова Олександр Володимирович.

Люди, які організовують сепаратистські акції на сході України, не є українцями. Водночас українська влада не надто вдало реагує на події, під час яких сепаратисти самопроголошують Харківські чи то Донецькі республіки. Так вважають радикально налаштовані представники "Правого сектору". За потреби ця організація здатна мобільно дати належну відсіч сепаратистам.

– Ми готові справитися з ними своїми силами. Тобто, там є достатня кількість вишколених людей, там на місці, якщо треба ще, їм приїде допомога навіть навіть з Тернополя. Проблемою є дійсно те, що не якийсь громадський рух, там любий, чи "Правий сектор" чи якийсь інший має ними займатись. Ними мають займатися люди, які для того навчені, і люди, які отримують за це зарплату – це міліція і СБУ. До СБУ таких жорстких претензій нема, бо дійсно хлопці працюють. Скажем, он інформація, яку я маю – Київський слідчий ізолятор СБУ переповнений і вони не знають куда вони тих всіх вже мають складати, – розказує керівник "Правого сектору" на Тернопільщині, голова ТОО "Тризуб" ім. С. Бандери Василь Лабайчук.