додому Новини Дриль чи шуруповерт що краще вибрати для домашньго користування

Дриль чи шуруповерт що краще вибрати для домашньго користування

2123

Дрібний ремонт в квартирі чи будинку, прибивання полиць та розвішування картин – все це вимагає свердління, закручування. Виконати цю роботу самостійно та швидко допоможуть відповідні інструменти. Це може бути дриль, мережеві або акумуляторні шуруповерти. Одностайної відповіді на питання про те, що краще вибрати дрилі чи шуруповерти, не існує. Кожен із них виконує своє завдання, дублюючи або доповнюючи один одного. Інструменти однаково ефективно свердлять, загвинчують шурупи, б’ють отвори в бетонних площинах, кам’яних, цегляних. У статті розглянемо, в чому різниця між дрилем та шурупокрутом і що краще вибрати.

Відмінність шуруповерта від дрилі

Під час будівельних робіт ці два інструмента є незамінними помічниками кожного майстра. Завдяки їм ефективність роботи значно зростає. В основному використовуються вони для затягування деталей кріплення і пророблення отворів. Такі пристрої можуть живитись від мережі або акумуляторів. Сьогодні їх асортимент просто вражає різноманітністю. Тому виникає питання дриль чи шурупокрут підійде для роботи краще? Зрозуміти це не просто, для початку необхідно визначитися, що входить у плани вашої роботи, як часто вона буде виконуватися, якої потужності і маси повинен бути інструмент.

  • Шурупокрут має мало зовнішніх відмінностей у порівнянні з дрилем. Однак його конструкція була спеціально розроблена для ефективної затяжки та відгвинчування шурупів, болтів та саморізів, гвинтів, а також середніх розмірів болтів і гайок. Це ефективний тип інструменту, який дозволяє полегшити проведення ремонтно-будівельних робіт. Він має невелику ціну за високої продуктивності та дозволяє значно полегшити роботу. Більшість сучасних моделей комплектується акумулятором. Він дозволяє працювати далеко від мережі живлення. Відмінність дриля від шурупокрута в акцентованій можливості регулювання затяжної сили. Завдяки цій опції інструмент закручує шурупи до упору без шкоди для якості, так як елемент кріплення поглиблюється лише врівень з робочою поверхнею. Недоліки шурупокрутів – великі габарити та велика швидкість обертання, тим більше, що у такого інструменту відсутня функція обмеження швидкості;
  • Дриль – досить універсальний інструмент, яким можна не тільки свердлити, але й довбати стіни при використанні спеціальних насадок. Призначена вона для виготовлення отворів в дереві, металі, бетоні, пластику. Використовується на виробництві, у будівництві, домашньому господарстві. Існують вузькоспеціалізовані типи дрилів: для свердління в листовому металі, в алюмінії, великих отворів у дереві. Зазвичай має набагато більшу потужність – це особливо відноситься до моделей, які живляться від електричного кабелю, але і акумуляторні дрилі можуть обробляти набагато ширший спектр матеріалів, ніж шуруповерти. З їхньою допомогою можна просвердлити отвір не тільки в деревині, а й у пластику. Чи можна замінити шурупокрут дрилем? Вона тільки частково може замінити шуропокрут, якщо має максимальний крутний момент не менше 20 Нм, в той час як потужність професійних моделей може бути і 60 Нм. Якщо йдеться про дрібні нечасті роботи, то кращий варіант – придбати дриль-шурупокрут. Це універсальний пристрій для загвинчування шурупів, гвинтів, гайок, свердління в різних матеріалах та інших монтажних робіт.

Що ж краще вибрати: шуруповерт чи дриль?

Якщо вам потрібно купити якісний будівельний інструмент, необхідно розібратися в особливостях експлуатації кожної моделі. На ринку представлений широкий вибір дрилів та шурупокрутів. Відмінність шурупокрута від дриля криється у конструкції та функціональних можливостях. Як показує практика, при ремонті будинку або приміщення, у бригадах фахівців необхідні обидва інструменти. Якщо основне завдання, яке людина планує виконувати після придбання інструменту – закручування шурупів при домашньому ремонті, то варто просто вибрати шурупокрут. Якщо ж він потрібен як пристосування для просвердлювання отворів, то дриль замість шурупокрута буде кращим варіантом для домашнього користування в такому випадку.