Головна Головні Санітарні лікарі не рекомендуть купувати диню через перевищену норму нітратів

Санітарні лікарі не рекомендуть купувати диню через перевищену норму нітратів

745

vlcsnap-2016-07-13-16h00m31s080Чорницю, малину, персики, абрикоси, кавуни та диню можна придбати на тернопільському ринку. У літню пору, як ніколи, хочеться поласувати свіжими фруктами і ягодами. Проте, саме вони можуть стати причиною отруєння нітратами. За лабораторними дослідженнями, на відміну від інших фруктів, у дині перевищений їхній вміст. Тому її краще не їсти.

Нещодавно на тернопільському ринку з’явилися кавуни і дині. Їх привозять із Півдня України. Спокуса скуштувати їх велика, проте фахівці радять не квапитись, адже за їхніми дослідженнями у цьогорічній дині перевищений вміст нітратів .

– Була в нас диня з Херсонської області. Практично вся диня забракована. Ми складаємо відповідний акт про забраковку. Експертний висновок пишемо – не допущена до реалізації. Пишемо повідомлення дирекції ринку і дирекція ринку знімає з реалізації диню. Ось 8.07 не допущена. При нормі 190 була 168,2, 104.6, 169.1. Вся диня знята з реалізації, – розповідає завідувач лабораторії ветсанекспертизи ринку «ВІП-МАРКЕТ» Наталія Білецька.

Нітрати містяться у всіх рослинах, проте для кожного з них є допустима норма. Наприклад, для персика, кавуна, винограду столового, яблука, груші та цитрусових – до 60 міліграм на кілограм, а для моркви чи кабачків – 400 міліграм на кілограм. Якщо у вас є сумніви щодо допустимої норми нітратів у продукті, що купуєте, їх можна зменшити у домашніх умовах.

– Якщо купляють люди редиску чи яблуко, будь-який овоч, і вони сумніваються в тому, бо сама людина не може перевірити, експертного висновку вона не прочитала на ринку. Можна на літру води додати, одну чайну ложку солі і вимочити хоча б протягом десяти хвилин фрукти і овочі. Тоді зменшиться кількість нітратів і можна буде безпечно споживати. При варінні зменшується кількість нітратів, – каже Наталія Білецька.

– А смакові властивості втрачаються?

– Воно не впливає на смакові властивості.

Щоб бути безпечними, овочі та фрукти краще не купувати на стихійних, а на офіційних ринках, адже там ви можете попросити продавця експертний висновок. Наразі фахівці зазначають, на Тернопільському ринку усі овочі фрукти мають допустиму норму нітратів, окрім дині.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here