додому Головні Санітарні лікарі не рекомендуть купувати диню через перевищену норму нітратів

Санітарні лікарі не рекомендуть купувати диню через перевищену норму нітратів

881

vlcsnap-2016-07-13-16h00m31s080Чорницю, малину, персики, абрикоси, кавуни та диню можна придбати на тернопільському ринку. У літню пору, як ніколи, хочеться поласувати свіжими фруктами і ягодами. Проте, саме вони можуть стати причиною отруєння нітратами. За лабораторними дослідженнями, на відміну від інших фруктів, у дині перевищений їхній вміст. Тому її краще не їсти.

Нещодавно на тернопільському ринку з’явилися кавуни і дині. Їх привозять із Півдня України. Спокуса скуштувати їх велика, проте фахівці радять не квапитись, адже за їхніми дослідженнями у цьогорічній дині перевищений вміст нітратів .

– Була в нас диня з Херсонської області. Практично вся диня забракована. Ми складаємо відповідний акт про забраковку. Експертний висновок пишемо – не допущена до реалізації. Пишемо повідомлення дирекції ринку і дирекція ринку знімає з реалізації диню. Ось 8.07 не допущена. При нормі 190 була 168,2, 104.6, 169.1. Вся диня знята з реалізації, – розповідає завідувач лабораторії ветсанекспертизи ринку «ВІП-МАРКЕТ» Наталія Білецька.

Нітрати містяться у всіх рослинах, проте для кожного з них є допустима норма. Наприклад, для персика, кавуна, винограду столового, яблука, груші та цитрусових – до 60 міліграм на кілограм, а для моркви чи кабачків – 400 міліграм на кілограм. Якщо у вас є сумніви щодо допустимої норми нітратів у продукті, що купуєте, їх можна зменшити у домашніх умовах.

– Якщо купляють люди редиску чи яблуко, будь-який овоч, і вони сумніваються в тому, бо сама людина не може перевірити, експертного висновку вона не прочитала на ринку. Можна на літру води додати, одну чайну ложку солі і вимочити хоча б протягом десяти хвилин фрукти і овочі. Тоді зменшиться кількість нітратів і можна буде безпечно споживати. При варінні зменшується кількість нітратів, – каже Наталія Білецька.

– А смакові властивості втрачаються?

– Воно не впливає на смакові властивості.

Щоб бути безпечними, овочі та фрукти краще не купувати на стихійних, а на офіційних ринках, адже там ви можете попросити продавця експертний висновок. Наразі фахівці зазначають, на Тернопільському ринку усі овочі фрукти мають допустиму норму нітратів, окрім дині.