додому суспільство Рибалки та мисливці Тернопільщини висунули вимоги облраді

Рибалки та мисливці Тернопільщини висунули вимоги облраді

423

Близько 400 членів Тернопільського обласного товариства мисливців і рибалок зібралися сьогодні під стінами Тернопільської облради. Люди вимагати провести сесію обласної ради, яка запланована на 2 липня і сесійним рішенням продовжити термін експлуатації мисливських угідь. Якщо цього не зробити, сезон полювання – під загрозою зриву, а товариство, у якому понад 8 тисяч мисливців та рибалок, буде ліквідоване. Постраждають не лише члени товариства. У зоні ризику будемо ми всі. Якщо в області припинять відстрілювати хижих звірів, можливі спалахи сказу, а ще суттєво зросте браконьєрство.

Пан Олександр прийшов під стіни облдержадміністрації з двома мисливськими собаками.

Олександр Григор'єв, член Тернопільської обласної організації товариства мисливців та рибалок: "Ми двоє прийшли з собаками, а тут половина має собак, для чогось вони придбались, для чогось їх виростили, для чогось їх вчать. Я тепер не знаю, що з тими собаками робити, вони просто згинуть, якщо полювання не буде".

Сезон полювання, який стартує 17 серпня, – під загрозою, а товариство, у якому понад 8 тисяч мисливців та рибалок, може припинити працювати. Проблема в тому, що 22 липня закінчується термін експлуатації мисливських угідь. Продовжити договір має відповідне рішення сесії Тернопільскої обласної ради. Оскільки засідання не відбувається, через місяць діяльність товариства буде повністю заблокована.

Василь Ковальчук, голова Кременецької районної організації товариства мисливців та рибалок: "Якщо до 22 числа Тернопільська обласна рада нам не проголосує продовження терміну використання угідь, вже 23 числа ми вступаємо в неправове поле, тобто ми рахуємось ніхто. Тоді повністю начинається браконбєрство по всій області, вибити звіра, це практично буде можливо за місяць-другий, а встановити чисельність звіра, це треба 5-6 років, щоб воно дало результат".

Якщо відповідного рішення не приймуть, наслідки будуть серйозні, кажуть мисливці. Найперше припинять відстрілювати хижих звірів, а відтак можливі спалахи сказу.

Микола Крупа, голова Чортківської районної організації товариства мисливців та рибалок: "Ви знаєте, що таке рижа лисиця є перенощик сказу, не буде кому з нею боротись. А мисливці вистрілюють тисячі за сезон таких лисиць і воно якось тримає баланс в природі і захищає людей".

На Тернопільщині 900 тисяч гектарів мисливських угідь, з них 85% закріплені за товариством мисливців і рибалок. Якщо термін оренди не продовжать, це може спричинити рейдерське захоплення та розкрадання майна громади, вважають мисливці.

Володимир Кравчук, член Тернопільської обласної організації товариства мисливців та рибалок: "Це і робочі місця людей, це і вплив на прибуток торгових організацій, які втратять дуже багато, це і проблеми собаківництва, бо багато людей годують, доглядають, займаються племінною справою і їх вихованці потерпають від того, що не попадають на полювання. Це і питання браконьєрства, бо браконьєри не будуть чекати, це і питання обліку звірів".

До мисливців та рибалок із представників обласної ради ніхто не вийшов, люди зареєстрували своє звернення і пообіцяли повернутись сюди другого липня – з собаками та рушницями.

Володимир Сас, голова Тернопільської обласної організації товариства мислівців та рибалок: "Якщо 2 липня не відбудеться сесії і не приймуть рішення стосовно використання мисливских угідь, то ми почнемо страйк користувачів мисливських угідь".