![b15aae0719681214fbfd130b72427650_XL](https://tv4.te.ua/wp-content/uploads/2024/02/b15aae0719681214fbfd130b72427650_xl-640x353.jpg)
У Тернопільській ЗОШ №11 з’явився перший шкільний капелан. Це викликало дискусію в суспільстві: одним сподобалося нововведення, інші вважали, що таким чином порушується принцип відокремлення церкви від держави.
Керівниця Служби освітнього омбудсмена Юлія Мицишена прокоментувала укладений ЗОШ № 11 договір так:
“Договір має пункти з ознаками втручання в освітній процес певної конфесії та порушує світський характер закладів освіти і відокремленість освіти від релігії, які закріплені у законодавстві, а це є порушенням. Тому наполегливо радимо закладу загальної середньої освіти розірвати цей договір, як такий, що не відповідає Конституції та законам України”.