додому Головні Розблокувати проведення тендеру на закупівлю медикаментів вимагають гемодіалізні хворі Тернопільщини

Розблокувати проведення тендеру на закупівлю медикаментів вимагають гемодіалізні хворі Тернопільщини

1148

Розблокувати проведення тендеру на закупівлю медикаментів вимагають гемодіалізні хворі Тернопільщини. Для цього вони прийшли до територіального відділення антимонопольного комітету. Запевняють, ліків для процедури очищення крові залишилось всього до першої половини квітня. А далі, якщо держава їх не закупить, пацієнти гемодіалізних відділень області почнуть помирати.

Гемодіалізні хворі – мешканці Тернопільської області – зібрались під стінами територіального відділення антимонопольного комітету в Тернопільській області. Люди дізнались, що життєво важливих медикаментів їм вистачить усього до першої половини квітня.

– По Тернопільській області десь до 170 чоловік. Нас тут десь чоловік 40-50, тому що деякі на процедурах. Є і в Копичинцях, і в Бучачі, і в Кременці гемодіалізні відділи. Це може грозити до того, що якщо тиждень-два – це може бути смерть, – розповідає гемодіалізний хворий Володимир Якимів.

– На даний час були відкриті торги на закупку матеріалів для гемодіалізу, для хворих. Було 2 фірми зі слів, як говорять, які виграли конкурс. Тут появилась якась третя невідома, подала скаргу, і практично припинені торги розхідних матеріалів. Матералів є на 2-3 тижні. Через 2-3 тижні буде практично зі 117 чоловік 80-90 чоловік помруть, – говорить заступник голови ГО із захисту прав гемодіалізних хворих Юрій Перкій.

– Нас не цікавить, хто там виграє, що. Є роками вже практика, завжди був матеріал, а зараз немає. Людина і так не знає, чи завтра прийде проходити той діаліз, чи не прийде. Вони хай там собі судяться, б’ються, ділять гроші. Що хочуть, хай там роблять. Але хай дадуть нормально людині дожити те, що вона має дожити. І все, – додає син гемодіалізного хворого Василь Шергей.

Гемодіалізу потребують люди із гострою нирковою недостатністю. Нирки не працюють, тож аби підтримувати життєві функції їм 3 рази на тиждень по кілька годин щоразу потрібно проходити процедуру.

– Гемодіаліз проводиться для очистки крові. Тому що так як нирки не функціонують, і якщо не приймати інтенсивне лікування, так як передбачено 3 рази в тиждень по 4 години під апаратом, людина, залежно від здоров’я, від серця через 2-3 неділі помирає, – каже  гемодіалізний хворий Михайло Карчевський.

Матеріали для гемодіалізу в аптеці придбати не можна, їх може закупити лише держава. Проте через заблокований тендер це питання може залишитись відкритим. Люди також переймаються, що тендер може виграти фірма, яка постачає неякісні медикаменти. Про допомогу благають усі, хто тут зібрався. Адже від того, чи закуплять ліки, та чи будуть вони якісними, залежать їх життя.

– Без таких медикаментів дочка не зможе проходити гемодіаліз. В неї є дочка, має 6 рочків. І просить: бабцю, купіть мамі нирочку, або врятуйте маму.  Я щиро прошу: зверніться і подивіться на цю фотографію. Якщо ваша совість і сумління – поможіть таким людям, як моя дочка, – говорить мама гемодіалізної хворої Ярослава Тимчишин.

Гемодіалізні хворі підготували звернення про відновлення торгів, яке подали у регіональне відділення антимонопольного комітету. Хоча воно, запевняють працівники установи, функцій, аби оскаржувати закупівлі не мають, проте обіцяють пацєнтам посприяти.

– Законодавство надає 15-денний термін на розгляд цього питання в антимонопольному комітеті, але є в нас відносини з департаментом закупівель. Ми будемо намагатись зі своєї сторони зазначити, що має суттєвий соціальний резонанс, що це дуже важливо, стоять питання життя на вагах. Через будемо намагатись сприяти в пришвидшенні розгляду цього питання, – каже голова територіального відділення антимонопольного комітету в Тернопільській області Ростислав Лещишин.