Менш як за два тижні – 21 листопада – у французькому Луврі стартує виставка робіт скульптора світового рівня Іоанна Георга Пінзеля. Вперше у ній експонуватимуть 9 робіт майстра, які зберігаються на Тернопільщині – три рельєфи та шість скульптур. І хоча до Франції поїдуть не усі із запланованих робіт, вони відкриють нашій країні дорогу до світового культурно-мистецького простору, переконані у Міністерстві культури України.
Незабаром світ побачить роботи геніального скульптора XVIII століття Іоанна Георга Пінзеля. Їх експонуватимуть у французькому Луврі три місяці – з 21 листопада цього року до 25 лютого наступного. Це перша українська мистецька експозиція у Луврі. Україна представить на ній 27 робіт майстра. 9 з них зберігаються на Тернопільщині. У нашому краї відомий майстер Іоанн Георгій Пінзель почав творити в кінці 1740-х років у маєтку Миколи Потоцького у Бучачі.
– Нам вдалося знайти компромісний варіант по Дияконських воротах, вірніше це "Благовіщення" і "Ангельські ворота", які тимчасово зберігалися в церкві в Бучачі. Знайдено компромісне рішення, роботи реставровані в львівських майстернях і вони будуть в експозиції цієї виставки, – розповів начальник управління культури Тернопільської ОДА Григорій Шергей.
Для виставки в Україні відреставрували 27 робіт Пінзеля з Івано-Франківської, Львівської та Тернопільської областей. Від часу їх виявлення жодна з робіт на реставрації не була. Майстрів цієї тонкої справи небагато, та й робота дороговартісна, каже Григорій Шергей. Ще один твір Пінзеля з Тернопільщини, на яку чекали у Луврі – скульптура Онуфрія. Вона зберігалась в однойменній церкві у селі Рукомиш поблизу Бучача. Кілька місяців тому на храм впала кам'яна брила, яка відкололась від скелі над спорудою. Тягар розвалив частину будівлі, проте скульптура вціліла. Відтоді селяни заховали її і категорично відмовились віддати на виставку.
– Не вдалося напривеликий жаль нам домовитися із громадою церковною у селі Рукомиш по роботі св. Онуфрій. Це фактично єдина, яка була представлена, робота з каменю, бо всі інші – це дерево, левкас, – каже Григорій Шергей
Побачити виставку під назвою "Скульптор барокко в Україні середини XVIII століття – Йоганн Георг Пінзель" зможе і українська делегація.
TV-4