додому суспільство Рішення Тернопільського адміністративного суду: загони самооборони – незаконні

Рішення Тернопільського адміністративного суду: загони самооборони – незаконні

572

Тернопільський окружний адміністративний суд задовольнив позовні вимоги прокуратури та скасував 5 незаконних рішень органів місцевого самоврядування Тернопільської області щодо створення формувань, не передбачених законом. Мова йде про загони народної самооборони. У прокуратурі звертаються до мешканців області не записуватись та не брати участі у формуваннях, які суперечать вимогам Конституції.

Рішення про створення загонів народної самооборони суперечать вимогам Конституції України, Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону», розповідають у прокуратурі. Відтак, тернопільський окружний адміністративний суд скасував рішення Козівської, Монастириської, Чортківської, Тернопільської районних рад та Тернопільської обласної ради.

– Органи прокуратури звернулись з відповідними прозовами до Тернопільського окружного адміністративного суду з вимогою скасувати такі рішення, оскільки законодавством не передбачено, по-перше, участь органів місцевого самоврядування у створенні даних формувань, а також не передбачено створювати такі формування без відповідного погодження з органами внутрішніх справ, – розповідає заступник прокурора Тернопільської області Сергій Банах.

У соціальних мережах і засобах масової інформації, каже Сергій Банах, окремі політики та громадські активісти закликають і надалі створювати загони самооборони, які не передбачені Конституцією України та жодним законом України. Такі дії, як кажуть у прокуратурі, тягнуть за собою кримінальну відповідальність за статтею 260 Кримінального кодексу України та передбачають покарання у вигляді позбавлення волі від 2 до 15 років.

– Якщо буде встановлено в ході проведення перевірки, що такі формування діють у супереч вимог закону, чи створені незаконно, то є встановлена і кримінальна відповідальність за це, передбачена статею 260 Кримінального Кодексу України.  Санкція статті даної передбачає в тому числі і міру позбавлення волі, – каже Сергій Банах.

Зі слів Сергія Банаха, відповідно до статті 7 Закону України "Про міліцію", передбачено, що на території України забороняєтьсвя створення військових або інших збройних формувань чи груп, не передбачених законодавством України.