додому Головні Рятувальники Тернопільщини підсумували свою роботу за 2023 рік

Рятувальники Тернопільщини підсумували свою роботу за 2023 рік

465

Рік незламності та відданості службі: рятувальники Тернопільщини підсумували свою роботу за 2023 рік. Торік тернопільські вогнеборці ліквідували більше 1100 пожеж, врятували 24 життя, сапери знешкодили майже 700 вибухонебезпечних предметів на теренах області. І це лише малий перелік того, що зробили для країни працівники ДСНС України у Тернопільській області. За словами начальника управління Віктора Маслея, рятувальники готові долати усі виклики та залишатися невід’ємною частиною захисту країни та її народу від надзвичайних подій.

Наталя Максимів вже 24-роки працює диспетчером Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області. Вона перша відповідає на усі тривожні дзвінки про надзвичайні події чи пожежі.

У цілодобовому режимі Наталя повинна вислухати мешканців, зібрати якомога точну інформацію, щоб своєчасно направити сили та засоби до місця події.

“Моє завдання заспокоїти людину, щоб я могла правильно прийняти виклик, бо коли людина в паніці, то буває таке, що не може назвати правильно свою адресу. Людину заспокоюємо, а тоді випитуємо ту інформацію, яка потрібна”, – розповіла Наталя.

2023 рік для ДСНС Тернопільської області став роком незламності та відданості службі. Торік тернопільські вогнеборці ліквідували більше 1100 пожеж, врятували 24 життів, сапери знищили майже 700 вибухонебезпечних предметів на теренах області. Піротехнічні підрозділи брали участь у гуманітарному розмінуванні деокупованих територій Харківської та Херсонської областей. І це лише малий перелік того, що зробили для країни працівники ДСНС.

“В середньому за добу підрозділи ДСНС здійснювали 31 виїзд за сигналом тривоги за викликом на лінію 101. Це на 25 відсотків більше у порівнянні з 2022 роком. Було врятовано 172 людини, з них – 4 дітей. Врятовано 713 будівель”, – зазначив Віктор Маслей, начальник Головного управління ДСНС України у Тернопільській області.

Підрозділи служби долучались до близько трьохсот рятувальних операцій, зокрема пошукових робіт щодо запобігання нещасним випадкам. Незважаючи на війну, рятувальники знаходили час і на те, щоб навчати дітей.

“Спільно з ОВА, у вищих навчальних закладах, училищах та ліцеях ми відкрили 120 класів безпеки. Там діти вчаться безпеці поводження у побуті”, – додав Віктор Маслей.

У Головному управлінні кажуть, що, завдяки відданості своїй місії, вони готові долати всі виклики й захищати українців від надзвичайних подій.