додому Головні Результати аналізів питної води з криниць поблизу пошкодженого об’єкта внаслідок БПЛА на...

Результати аналізів питної води з криниць поблизу пошкодженого об’єкта внаслідок БПЛА на Кременеччині показали, що відхилень немає

459

Відхилень, пов’язаних з надзвичайною ситуацією – немає. Такі результати показав аналіз питної води з криниць приватних домогосподарств поблизу пошкодженого інфраструктурного об’єкта внаслідок атаки ворожого БПЛА типу “Shahed” на Кременеччині. Проте фахівці зафіксували у кількох взірцях незначне перевищення за окремими фізико-хімічними показниками, яке, ймовірно, виникло внаслідок приватної господарсько-побутової діяльності. До таких приватних домоволодінь організували доставку питної води, а саме 11 тонн. Подробиці – далі.

“За мікробіологічними показниками відхилень немає, за органолептичними показниками відхилень немає. Є відхилення за тільки за окремими фізико-хімічними показниками: це амоній, нітрати в окремих криницях і перманганатна окиснюваність. Враховуючи, що в одній із криниць результати абсолютно задовільні, тобто відповідають всім нормативним показникам, можемо говорити про те, що це не є наслідком надзвичайної події, що склалася. Але є все ж таки перевищення, що вказують на можливо органічне забруднення. Надалі ми однозначно будемо проводити повторні лабораторні дослідження з цих криниць. Індивідуальним господарствам, де є відхилення, будуть дані рекомендації, потрібно буде привести свої криниці в належний санітарний стан, продезінфікувати і здійснити повторні дослідження”, – розповіла Нінель Цяпа, начальниця управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ держпродспоживслужби в Тернопільській області.