додому благоустрій Реконструкцію парку Національного відродження у Тернополі обговорили архітектори зі всієї України

Реконструкцію парку Національного відродження у Тернополі обговорили архітектори зі всієї України

599

Молоді архітектори з усієї України приїхали до Тернополя, аби поділитися своїми ідеями, як можна реконструювати наш парк Національного відродження. Місцева влада обіцяє дослухатися до ідей юних проектантів, адже, як показує практика – молодіжні проекти бувають навіть дуже успішними – мова йде про реконструкцію Циганки.

У Тернополі проводять воркшоп для молодих архітекторів, які приїхали у наше місто на чотири дні. Тут вони познайомляться із особливостями нашого краю, а докладно – із парком Національного Відродження, що на мікрорайоні “Східний”. Це великий парк, де регулярно проводять дні міста, ярмарки та інші свята.

– Сьогодні відбувається зустріч з місцевою владою, після цього поїдемо в парк Національного відродження, щоб побачити як парк живе. До нас приєднаються місцеві жителі, які допоможуть нам у цьому, – говорить Олена Джула-Райфшнайдер, архітектор громадської організації «URBAN.te».

Потім протягом решти трьох днів архітектори будуть напрацьовувати різні концепції, як покращити парк Національного відродження і в неділю презентують свої проекти. Серед гостей – Наталя Мисак зі Львова. Архітекторка уже брала участь у подібних воркшопах, навіть за кордоном. Каже, що Тернопіль зацікавив її саме парками.

– Не хотілося б насаджувати якісь ідеї зверху, ми хочемо працювати від контексту. Тобто подивитися, які є потреби в людей, місцевих активістів і відносно цього спродукувати якесь рішення, – каже  архітекторка зі Львова Наталія Мисак.

Нагадаємо, що минулоріч у нашому місті реконструювали Циганку за проектом групи архітекторів “URBAN.te”. За словами очільника міста Сергія Надала – це був один із найуспішніших проектів реалізованих у 2016-му оці. Тому місцева влада вирішила й надалі підтримувати молодих людей, які новими ідеями зможуть покращити файне місто.

– В 2017-2018 роках ми також плануємо робити нові об’єкти благоустрою і ми хотіли би бачити думку не лише місцевих проектантів, а більш широке середовище. Власне тому і було заплановано провести такий Воркшоп. В цьому році ми плануємо зробити оновлення в парку Національного відродження. Він був збудований ще у 70-х роках і тоді було інше планування, бачення, – розповідає міський голова Тернополя Сергій Надал.

 

Нагадаємо, що триватиме воркшоп у нашому місті до 12-го березня. Участь в ньому взяли 12 архітекторів з різних куточків України і 7 із Тернополя.