додому АТО Реабілітаційний центр для бійців АТО до нового року запрацює у селі Максимівка...

Реабілітаційний центр для бійців АТО до нового року запрацює у селі Максимівка Збаразького району

1419

Реабілітаційний центр для бійців АТО до нового року відкриють у селі Максимівка Збаразького району. Зараз роботи там на стадії завершення. Учасники АТО зможуть пройти у центрі і фізичну і психологічну реабілітацію. Заплановано, що у лікувальному закладі буде сольова кімната, басейн, інфрачервона сауна, та чимало іншого, що сприятиме успішному виздоровленню бійців.  Ініціювали створення реабілітаційного центру представники громадських організацій учасників АТО “Побратими Тернопілля”, “Спілка бійців та ветеранів АТО” та “Максимівська ініціатива”.

Війна на Сході підриває психічний стан та фізичне здоров’я її учасників. Повертаючись додому, вони здебільшого потребують відновлення сил та лікування. З цією метою на Тернопільщині почали відкривати реабілітаційні центри для бійців АТО, які будуть спеціалізуватись виключно на захворюваннях, з якими найчастіше стикаються учасники антитерористичної операції.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: У Тернополі заклали капсулу під будівництво реабілітаційного центру для бійців та ветеранів АТО

– Ми стикнулися з такою проблемою, що переважно всі учасники АТО, які прийшли, вони мають проблеми з хребтом і руховим апаратом. Це зумовлено носінням бронежилетів, касок і всього оснащення на собі. І, по собі суджу, дуже тяжко реабілітуватися і дуже тяжко хребту відійти, бо тут нагрузки на хребет знімаються на спину і вона сама по собі не витримує того, – розповідає учасник АТО Юрій Санницький.

Реабілітаційний центр для учасників АТО вже до нового року мають відкрити у селі Максимівка Збаразького району на базі районної комунальної дільничої лікарні. Спочатку тут з’явиться фізіотерапевтичне відділення. Для цього готово майже все, каже головний лікар Максимівської лікарні Володимир Мельник. Серед іншого у реабілітаційному центрі має бути сольова кімната та басейн.

– Ми також плануємо ще добудувати новий корпус, який стоїть недобудований, і в тому корпусі ми плануєм зробити басейн трьохступінчастий, щоб воїни могли приїжджати зі своїми дітьми і віддихати, відновлювати свої сили, як і батьки, так і діти. Там ми плануємо зробити ще і гідромасажі, плануємо зробити інфрачервону сауну, – пояснює головний лікар Володимир Мельник.

– Руховий апарат я бачу тут можна буде лікувати. І заодно психологічна підтримка. Бачимо, буде кінна виїздка, а це буде і психологічна допомога воїнам АТО, ті, що пройшли, бо там фактично 90 відсотків треба буде психологічну допомогу подавати, щоб трошки вони перейшли з військового в мирне життя, – каже заступник голови ГО учасників АТО “Побратими Тернопілля” Ярослав Ратушний.

А ще у майбутньому тут планують відкрити діагностичне відділення, аби на ранніх стадіях виявляти ті, чи інші хвороби у бійців і своєчасно їх лікувати.

Більше про реабілітаційний центр у селі Максимівка Збаразького району дивіться у програмі Галини Мацейків у неділю, 5 листопада о 14 годині.

До слова, навесні 2017 року Погруддя наймолодших героїв Небесної Сотні Назарія Войтовича та Устима Голоднюка встановили у Збаражі