додому Новини У Тернополі заклали капсулу під будівництво реабілітаційного центру для бійців та ветеранів...

У Тернополі заклали капсулу під будівництво реабілітаційного центру для бійців та ветеранів АТО

878

У Тернополі з’явиться унікальний реабілітаційний центр для ветеранів АТО. Сьогодні під його будівництво заклали символічну капсулу. У центрі передбачений зал лікувальної фізкультури та реабілітації, кімната для фізпроцедур, затишне кафе та реабілітаційне обладнання. Зведення центру розпочнеться днями на території колишньої насосоної станції, яка , як кажуть волонтери, уже не входить у межі парку Загребелля.

Приміщення реабілітаційного центру займатиме близько тисячі квадратних метрів. Тут одночасно зможуть проходити реабілітацію та проживати понад 20 ветеранів та учасників АТО не тільки з Тернополя, а й з області. У реабілітаційному центрі передбачений зал лікувальної фізкультури та реабілітації, кімната для фізпроцедур, затишне кафе та реабілітаційне обладнання.

У штаті центру працюватимуть спеціалісти, більшість з яких теж були на війні чи знайомі з психологічними проблемами адаптації. Учасники бойових дій кажуть, такий заклад надзвичайно потрібний.

– Там будуть фізіотерапевтичні кабінети, водні процедури, стоматологічний кабінет, урологічний кабінет. Основна ціль і мета створення цього центру – це реабілітація люлдей, які пройшли війну, отримали травму чи на війні, чи у мирному житті, відновлення психологічного стану та фізичних можливостей, – розповідає ветеран третього окремого полку спеціального призначення Володимир Розумяк.

– Потребую саме реабілітації, бо неодноразово отримував міну-вибухові травми, мав важке кульове поранення. І тільки лікування в шпиталі, ніякої реабілітації не було. Тобто повертаєшся назад, перебуваєш в частині, і багато хлопців, які отримали поранення, далі в частині виконують певні роботи, – говорить учасник боїв на Донбасі, командир снайперського взводу морської піхоти Сергій Похитайло.


– Цей центр створений для того, щоб продовжити життя після поранень, щоб люди жили повноцінним життям, залучати їх, показати, що життя продовжується, – додає голова Тернопільської міської “Спілки ветеранів війни в Афганістані”Роман Храпцьо.

Реабілітаційний центр буде частиної житлового комплексу. Зведення центру розпочнеться днями на території колишньої насосоної станції, яка, як кажуть волонтери, уже не входить в межі парку Загребелля. Сьогодні тут заклали символічну капсулу. Згодом реабілітаційний центр перейде у комунальну власність міста і утримувати його будуть за кошти міського бююджету. Нині на Тернопільщині є тільки два санаторії, однак за словами ветеранів, вони зовсім не пристосовані для реабілітації, особливо людей з обмеженими можливостями.