додому Новини Унікальну виставку під назвою “Корифеї українського малярства” відкрили у Тернопільському обласному художньому...

Унікальну виставку під назвою “Корифеї українського малярства” відкрили у Тернопільському обласному художньому музеї

707

Унікальну виставку під назвою "Корифеї українського малярства" відкрили у Тернопільському обласному художньому музеї. До експозиції увійшли кращі полотна українського живопису кінця минулого століття. У музеї кажуть, що ці картини мають надзвичайно велику не лише матеріальну, а й художню цінність. Роботи Миколи Глущенка, Тетяни Яблонської, Сергія Шишко, Василя Чегодара, Сергія Григор'єва у Тернополі можна побачити до початку жовтня.

– На вернісажі я нечасто можу дозволити собі сказати: вперше в Тернополі, ще такого в Тернополі не було – отаких слів. Але сьогодні я маю повне право сказати, що такої виставки у нас ще не було. Бо таких корифеїв, таких світил, таких зірок в такому обсязі у цій виставковій залі ще не було, – каже директор Тернопільського обласного художнього музею Ігор Дуда.

У попередній експозиції Тернопільського обласного художнього музею, під назвою "Художній калейдоскоп", показали кратини, подаровані минулого року до двадцятиріччя музею. Серед них було сім робіт класиків українського мистецтва. До виставки "Корифеї українського малярства", яку відкрили 6 вересня увійшло аж 48 картин 33-х художників. Усі – зірки першої величини. Серед них – 17 народних художників України та СССР, 14 заслужених художників України, 10 лауреатів Шевченківської премії та 6 академічних художників. Представлені переважно пейзажі, натюрморти та картини на історичну тематику. Більшість – датовані 70-80 роками минулого століття.

– Це якраз ті роботи, які залишилися в історії мистецтва, бо багато художників малювали на замовлення, на вимогу часу, на вимогу влади. І ці всі роботи, ці всі картини відійшли в минуле, а лишилося справжнє мистецтво, справжня творчість, – каже Ігор Дуда.

Серед художників, полотна яких можна побачити в тернопільському художньому музеї – Микола Глущенко, Тетяна Яблонська, Сергій Шишко, Василь Чегодар, Сергій Григор'єв та інші. Картини надійшли від Дирекції Художніх Виставок України, яка для тернопільського музею раніше надавала картини для персональних виставок Марії Приймаченко та Миколи Глущенка. Експозицію привезли із Чернівців, а після Тернополя її покажуть в Івано-Франківську.