додому Головні Питання платних садочків для нетернопільських дітей підняли на сесії Тернопільської облради

Питання платних садочків для нетернопільських дітей підняли на сесії Тернопільської облради

860

Питання платних садочків для нетернопільських дітей обговорювали сьогодні під час третього пленарного засідання сьомої сесії Тернопільської облради. Громадські активісти та матері дітей звернулись до влади області, аби та вплинули на ситуацію, зокрема, допомогла їм домогтись скасування відповідного рішення міськради. Нагадаємо – на початку року влада міста прийняла рішення, згідно з яким за дітей без тернопільської реєстрації, громади, де вони прописані, щомісячно мають платити 1215 гривень. Проте, люди стверджують – у дитсадках їм повідомляють, що платити мають саме вони. 

Наталя Хоменко разом з чоловіком і двома дітьми проживає у Тернополі. Проте жінка і діти зареєстровані у Лановецькому районі. Недавно у садочку, який відвідує молодший син, їй повідомили – з січня за місяць перебування у дитячому навчальному закладі доведеться платити 1215 гривень, разом з харчуванням – півтори тисячі. Така сума надто велика для бюджету родини. Окрім того і пані Наталя, і її чоловік працюють у Тернополі.

– Якщо громадські громади не зможуть сплачувати, ці кошти переносять на нас батьків. І це вказано в цьому наказі, за скасування якого ми зараз виступаємо, що батьки мають право оплатити це з власної кишені, якщо це не зможуть зробити об’єднані громади, – розповідає мама Наталя Хоменко.

– По факту вийшло те, що на сьогоднішній день в закладах освіти, в закладах медицини з людей, які не мають тернопільської приписки, вимагають гроші, наголошую – за послуги, які законами України, конституцією гарантовані людині як безкоштовні, – додає активіст Тернопільського осередку ВО “Автомайдан” Павло Іванечко.

Люди стали заручниками ситуації і ними маніпулюють, переконаний Павло Іванечко. Батьки, які були присутні на сесії – такої ж думки.
Кожна громада має відповідати за своїх мешканців, тим більше, коли має в цьому фінансову підтримку держави, переконаний депутат Тернопільської облради Олег Сиротюк. В країні вже кілька років триває процес децентралізації.

– Дуже дивує, коли жителі територіальних громад, в тому числі дуже успішних територіальних громад, які мають перевиконання бюджету, приходять з претензіями в Тернопільську міську раду про те, що хтось якимось чином ущемляє їхні права. Це є маніпуляція і недостовірна інформація. І якщо хтось вбачає якісь порушення Конституції, все, що суперечить Конституції буде скасовано судовим рішенням, – вважає депутат Тернопільської облради Олег Сиротюк.

Такої ж думки і голова облради Віктор Овчарук.

Переговори між міською, районною і об’єднаними громадами ідуть вже – каже міський голова Тернополя Сергій Надал. Навіть створена спеціальна робоча група.

Попри те, що нетернопільські діти міському бюджету обходяться у кругленьку суму, з батьків гроші не братимуть ні в якому разі, запевняє міський голова Тернополя. Це питання вже до кінця року мають вирішити між собою органи місцевого самоврядування.