додому Головні Призови на строкову військову службу відбудуться у квітні-травні та у жовтні-листопаді

Призови на строкову військову службу відбудуться у квітні-травні та у жовтні-листопаді

520

vlcsnap-2015-02-23-16h18m28s235В Україні відновлено призов на строкову службу. У 2015 році призови на строкову військову службу відбудуться у квітні – травні та у жовтні – листопаді. Відповідний указ підписав президент Петро Порошенко. Скільки хлопців з Тернопільщини підуть служити прогнозувати поки не беруться. Призову підлягають молоді люди від 20 до 27 років.

На строкову військову службу призвуть придатних за станом здоров’я до військової служби в мирний та військовий час громадян України чоловічої статі від 18 до 27 років. Звертаємо увагу, що хлопці від 18 до 20 років будуть отримувати повістки та проходити медичну комісію. У військкоматах уточнять їх персональні дані, але далі юнаки отримають відстрочку у службі, їх відправляти у військові частини не будуть. Тому відповідно до указу Президента строкову службу будуть проходити молоді чоловіки, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, і до 27 років. Відбулися зміни у законодавстві щодо отримання призовником відстрочки.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  На Тернопільщині призовний план четвертої хвилі виконано поки що на 52%

– Повністю відмінено надання відстрочки для продовження професійної діяльності. У старому законодавстві особи, які закінчили професійно-технічні училища мали право на один рік відстрочку. Взагалі зникло із законодавства так звана фермерська діяльність. Раніше давалася відстрочка призовнику терміном на 3 роки. Кандидати у народні депутати позбулися права на відстрочку, депутати місцевих рад як сільських, так і в місті. Педагоги, які працювали у міській місцевості мали відстрочку, а тепер тільки у сільській мають таке право на відстрочку. Так само як і медики, – розповів начальник відділу комплектування та призову, заступник військового комісара Тернопільської області Олег Денисюк.

Чоловіків, яким виповнилося 25, 26 років, поновлять на військовому обліку. Тому зараз їх запрошують у військомати з такою пропозицією. Це в їхніх інтересах, каже начальник відділу комплектування та призову, бо призовників строкової служби не відправлятимуть в зону АТО.

– Особи, призвані на військову строкову службу, не будуть йти на комплектування частин і підрозділів, які беруть участь в зоні АТО. Це в якійсь мірі може бути їм і цікаво, бо вони не підуть на мобілізацію, а підуть на строково-військову службу і в ті частини, які не беруть участь в зоні АТО, – каже Олег Денисюк.

Указ Президента передбачає звільнення у квітні – травні 2015 року в запас із Збройних Сил України, інших військових формувань України, які вислужили встановлені строки строкової військової служби.