додому суспільство Прийшов Предтеча – забрав свята на плечі

Прийшов Предтеча – забрав свята на плечі

364

Прийшов Предтеча – забрав свята на плечі. Урочисто у Тернополі завершився Різвяний цикл свят. 19 січня на набережній ставу у Тернополі біля підніжжя хреста священики різних конфесій традиційно освятили воду. Це роблять на згадку про хрещення Ісуса в ріці Йордан. Для християн Богоявлення Господнє – це одне із найбільших свят. Вважають, що саме воно засвідчує таїнство Святої Трійці.

Водохреща – третє велике зимове свято після Різдва та Василя. За християнськими віруваннями, саме цього дня з'явився Бог у трьох іпостасях: Бог-Отець, Бог-син і Бог- Дух святий. Вранці віряни йдуть до церкви святити воду. Богоявленську святу воду християни шанують як святиню і зберігають упродовж року – до наступного Водохреща.

" – Це свято оздоровляє людину як духовно так і тілесно".

" – Ця вода дуже цілюща, вона зцілює від всіх хвороб. Головне не боятися, лізти в воду і купатися".

" – Йордан для мене свято очищення душі, очищення тіла, поєднання з Богом. Ну і, звичайно, вода Йорданська очищує тіло і душу. Кажуть, що Йорданська вода не псується? Так ми переконані в цьому, бо кожного року частина цієї води залишається до нового Йордану і їй абсолютно нічого не стається".

Тернополян та гостей міста під час Йорданських святкувань розважали вертепами та колядою. Рятувальники на набережній Тернопільського ставу організували тимчасові пости з відповідним оснащенням для порятунку людей на воді.

Юрій Берестецький, начальник відділу реагування на надзвичайні ситуації Держслужби з надзвичайних ситуацій в Тернопільській області: "Наразі нещасних випадків з людьми не було, травмувань не допущено, ми чергуємо в штатному режимі. Товщина льоду досить тонка місцями 5-7 сантиметрів. Така товщина не дозволяє масовому виходу людей на лід. Тому рятувальники закликають бути обережними, не виходити на лід як для риболовлі, так і для проведення святкових заходів".

Охочих купатися в Богоявленській воді на Тернопільському ставі було чимало. Медики ж кажуть: загартування корисне для здоров’я. Проте займатися ним треба регулярно: з дня в день, починаючи вже з літа, з переходом на осінь та зиму.

Едуард Перець, фельдшер Тернопільської швидкої допомоги: "Коли, як бачу, деякі сьогодні приходять не підготовлені, то, звичайно, це може призвести до проблем зі здоров’ям. До яких саме? Запалення легень, бронхіти і запалення органів малого тазу. Щоб цього не було – треба регулярно займатися, поступово до цього підходити".

Сьогодні ж, 20 січня, християни вшановують пам'ять Івана Хрестителя. Цього Святого шанують особливо, бо саме Він хрестив Ісуса Христа в річці Йордан.
20 січня завершується цикл новорічно-різдвяних свят. Відтак, в народі казали: "Після Івана Предтечі, хто не робить, того б’ють у плечі”. "Прийшов Іван Предтеча і забрав всі свята на плечі".