додому Новини Протягом десяти днів після початку призову військовозобов’язані повинні з’явитися у військкомати

Протягом десяти днів після початку призову військовозобов’язані повинні з’явитися у військкомати

1513

Протягом десяти днів після початку призову військовозобов’язані повинні з’явитися у військкомати. Незалежно від того, чи отримали повістку. Та це правило, встановлене законом, переважно ігнорують. А відтак і взагалі ухиляються від проходження строкової служби у Збройних силах. Про хід осіннього призову на Тернопільщині розповів військовий комісар області.

– Триває осінній призов 2017 року, він в останні роки супроводжується певними труднощами і тому планове завдання, яке нас було встановлено, невелике – 280 чоловік, – розповідає комісар Тернопільського обласного військового комісаріату Леонід Нечипорук.

Наразі до призову на військову службу підлягають 20 800 осіб, а близько 13 000 не з’явилися на призовну дільницю. Усі решта, хто прибули, це ті, які на законних підставах отримали відстрочки, та ті, які не підлягали призову, розповідає Леонід Нечепорук.

– Відповідно, рано чи пізно вони з’являться у військовий комісаріат і на них буде складений адмінпротокол, а ті злосні ухилянти, яких у мене є 28 чоловік будуть матеріали передані в правоохоронні органи для притягнення до кримінальної відповідальності. Є випадки. В нас весною юнак не являвся, був вдома, порушено кримінальну справу, на спільних умовах досягнуто компроміс і судом погодився, що він піде чергового призову. Він пішов служити в Збройні сили України, – каже військовий комісар Тернопільського об’єднаного міського військового комісаріату Микола Бойко.


Нагадаємо, за неявку до військомату без поважних причин або не своєчасне подання особистих відомостей передбачено штраф від 85 до 119 гривень. Також у військоматі наголошують: відсутність повістки – це не підстава не йти у військомат після того, як оголошено початок призову.

– На десятий день з виходу дії указу Президента, а це саме получається 10 жовтня, призовники зобов’язані особисто з’явитися до військового комісаріату незалежно від того, отримав він ту повістку чи ні, – пояснює начальник відділу комплектування та призову Тернопільського обласного військового комісаріату Петро Сірко.

Протягом наступного тижня додатковим завданням військомату є оповістити сімдесятьох призовників та відправити їх до війська.