додому Новини Протягом 2017 року у Тернополі трапилося дев’яносто чотири ДТП з пішоходами

Протягом 2017 року у Тернополі трапилося дев’яносто чотири ДТП з пішоходами

613

Протягом 2017 року у Тернополі трапилося дев’яносто чотири ДТП з пішоходами. Увечері тринадцятого грудня на вулиці Тарнавського водій тойоти збив сорокаоднорічного чоловіка. У поліції запевняють, із приходом зими таких аварій у нашому місті стало більше, ніж у теплу пору.

-94 ДТП з пішоходами, 85 з яких отримали травми, 5 – загинули.
-Така статистика ДТП за участі пішоходів у Тернополі за 2017 рік. Хто винен у таких аваріях: водії чи пішоходи? Ми вирішили перевірити на одному із світлофорів міста, наскільки сумлінно тернополяни  дотримуються правил дорожнього руху.

Чекати довго не довелося. Як тільки загорівся червоний сигнал світлофора, одразу ж на дорозі з’явилися правопорушники. Хтось через дорогу перебігає, хтось порушує не поспішаючи. Проте всі вони однаково малослівні.

-Я, якшо чесно, навіть не побачила.

Тернополяни зізнаються, інколи дозволяють собі перейти дорогу у не встановленому місці, однак роблять це, запевняють, вкрай рідко.

-Може, десь там один-два рази на рік порушувала.

-Нема пішохідних переходів, так, як би хотілось. Там один 300 метрів від іншого – це замало, ну, на базарі іменно. 

-Звичайно, були. Коли спішив, мабуть. Це є неправильно, але можу сказати, шо тільки в дуже таких екстримальних випадках, якшо поспішав, хіба так.

Проте одне лише правопорушення може створити дорожньо транспортну пригоду. 13 грудня близько 10 вечора на вулиці Тарнавського у Тернополі, трапилася аварія за участі пішохода. Постраждав сорока однорічний тернополянин.

-Водій тойота збив сорокаоднорічного чоловіка, його із травмами доставили до лікарні.

-Патрульні поліцейські приїхали на місце події, здійснили охорону місця ДТП, доставили водія до медичного закладу, за попередніми даними він був тверезий.

Аби хоч якось покращити сумну статистику, патрульні проводять інформаційні заходи із школярами нашого міста.

-Вони з малечку їх навчають, як переходити дорогу, переходить дорогу правильно. Діти інколи розповідають, як їхні батьки часом порушують правила дорожнього руху, тим самим вони показують їм дуже невдалий приклад. Ми розказуємо, як правильно це робити. Щоб вони були свідомими учасниками дорожнього руху.

І вже на вулицях міста тернополяни бачать результат. Студентка Тетяна розповідає, часто зауважує, як діти роблять своїм батькам зауваження, коли ті переходять дорогу на червоне світло світлофора.

-Я навіть бачу, як діти зупиняють мам, щоб вони не йшли на червоне. Дуже часто є таке, на жаль, або по траекторії хтось пішов і всі за енерцію всі за ним. На жаль, таке відбувається.

Патрульні закликають бути обрежним на дорозі і не з’являтись на пішохідному переході неочікувано. Адже у зимвий час, на дорозі особливо важко швидко зрегувати, як водію,так і пішоходу.