Головна Головні Проти завідувача, яку на посаді поновив суд, протестують у тернопільському дитсадку №9

Проти завідувача, яку на посаді поновив суд, протестують у тернопільському дитсадку №9

620

vlcsnap-2015-05-07-18h37m50s204Проти завідувача, яку на посаді поновив суд, протестують у Тернопільському дошкільному навчальному закладі №9. Орисю Марчевську через дисциплінарні догани звільнили минулого року у липні. 5 травня цього року Тернопільський міськрайонний суд визнав її звільнення незаконним. Протилежної думки чи не увесь колектив дитсадка, а також батьки вихованців дошкільного закладу. Кажуть, за 10 місяців без старого керівника у дитячому садку стало значно краще. Чому категорично проти поновлення на посаді завідувача Орисі Марчевської люди пояснювали сьогодні нашій знімальній групі.

Перед входом в приміщення Тернопільського дошкільного закладу №9 зібралися частина колективу дитсадка (інші залишилися дивитися за дітьми) і батьки вихованців. Зібралися, кажуть, аби не пустити сюди колишнього керівника Орисю Марчевську. Розповідають, минулого року через дисциплінарні догани жінку звільнили з посади завідувача, а 5 травня цьогоріч, рішенням суду їй місце керівника повернули.

– Її тут ніхто не чекає, її тут ніхто не радий, тому що така, яка в неї була поведінка в садочку, як вона знущалася з вихователів, обзивала наших дітей тварями і ублюдками, як вона погрожувала всім звільненням, вихователі кожного дня ходили плакали. Ми не хочем такого керівника в садочку. Постійно були крики, вона взятки брала, при поступленні дітей вона завжди 300 гривень добровільні внески, 350, всьо батьки самі купляли, всьо батьки робили, а в кінці виявилося, що їй ще мають платити компенсацію – це є не нормально, тим більше в 67 років її поновили на роботу, це я не знаю, це того суддю треба перевіряти і управління і всіх, тому що це не нормально, – вважає мама вихованця Тернопільського дошкільного навчального закладу №9 Володимира Кара.

– Це не є нормально, коли вихователь приходить в групу з самого ранку і він вже на взводі, бо завідуюча прийшла, обізвала всіма матами, які тільки може бути, при дітях, при батьках пообзивати і батьків і дітей – це не є нормально в педагогічному колективі і в садочку зокрема, – розказує мама, вихователь Тернопільського дошкільного навчального закладу №9 Юлія Марчак.

10 місяців обов’язки завідувача дитсадка виконує одна із вихователів закладу, за цей час, кажуть і працівники і батьки стало краще в усьому – від організації харчування дітей до облаштування подвір’я дитсадка.


– Нас не визивали ні в суд, ні вихователів, ні батьків, ніхто не прислухається до нашої думки. Як так може бути, що ми всі говоримо, а нас навіть не чують, навіть не хочуть нас вислухати. Ми пишем, навіть не читають. Вона має докази, вона має папери, а наші слова, наші докази? Чому нас не чують? Як могли прийняти рішення? Ми всі чекали, хоть когось з нас, працівників покличуть в суд – нас нікого не запросили, нас поставили перед фактом, – говорить вихователь Тернопільського дошкільного навчального закладу №9 Світлана Білецька.

Миритися із рішенням суду не збираються – люди зібрали підписи а також підготували від себе звернення, чи не у всі структури – від керівництва міськради, управління освіти, й до судів і прокуратури.

– Ми, колектив ДНЗ, пропрацювавши весь рік без Марчевської, відчули багато позитиву. Майже рік часу колектив прожив у спокої і згуртованості. Ми з радістю, з задоволенням йдем на роботу, знаючи, що нас ніхто не образить і не обізве. У садочку відчувається позитивна психологічна атмосфера, люди сумнівно виконують свої обов’язки і з задоволенням йдуть на роботу. Тому ми, працівники дошкільного навчального закладу № 9 міста Тернополя просимо вас не допустити повернення Марчевської Орисі Іванівни на посаду завідувача у наш заклад, – заявила голова профспілкової організації Тернопільського дошкільного навчального закладу №9 Галина Семеген.

Працювати під старим-новим керівництвом відмовляються.

– Працівники написали заяви на звільнення, всі працівники, всі скільки їх є, працює, всі готові піти, піти з роботи, – запевнила Юлія Марчак.

В управлінні освіти міста кажуть – самі здивовані із рішення суду. Запевняють – у липні 2014 року, отримавши скарги від колективу Тернопільського дошкільного навчального закладу №9 провели свою перевірку, з розпорядження міського голови перевіряли роботу також внутрішнім аудитом міста, крім цього, окремо приїжджала державна інспекція. Наслідки перевірок – дві догани та звільнення. Нині, на виконання судового рішення, в управлінні освіти вимушені були видати наказ на поновлення Орисі Марчевської на посаді завідувача дитсадка.

– Але я хочу наголосити на тому, що коли буде рішення суду нам подано, ми подаємо апеляцію, подаємо заяву в апеляційний суд і надіємося, що правочинство, суд прийме рішення правильне і буде почута педагогічна громадськість і батьківська, – запевнила начальник управління освіти Тернопільської міськради Ольга Похиляк.

Від рішення суду 5 травня минуло два дні, втім жінка на місце роботи не з’явилася, що може стати підставою для нового її звільнення з посадир, на що відкрито сподіваються протестуючі.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here