додому Новини Проект ліберального податкового кодексу обговорили у Тернополі

Проект ліберального податкового кодексу обговорили у Тернополі

630

Проект ліберального податкового кодексу, створеного Асоціацією платників податків України, обговорили у Тернополі. Висловити свої думки запросили представників великого, середнього та малого бізнесу, органів місцевого самоврядування та державної влади. Усі поради розробники документу обіцяють врахувати при формуванні остаточного варіанту податкового кодексу.

Вперше свій ліберальний податковий кодекс Асоціація платників податків України презентувала у листопаді минулого року в столиці. З того часу його почали публічно обговорювати у різних областях України. Проект, з яким приїхали до Тернополя, кажуть розробники, вже на понад 70% відрізняється від початкового. Адже вони враховують думку бізнес-середовища усіх регіонів України.

– Ми переконані в тому, що треба змінювати існуючу, абсолютно невідповідаючу сучасним вимогам податкову систему, зробити ліберальні зміни, прийняти ліберальний податковий кодекс, скоротити кількість податків з існуючих 13 до 9. Залишити 9 податків, із них 4 загальнодержавних, 4 місцевих, – розповідає президент ВГО “Асоціації платників податків України” Грігол Катамадзе.

Асоціація платників податків України пропонує прийняти ліберальний податковий кодекс за півроку до початку нового фіскального року, аби підприємці та суспільство мало час підготуватись до нових правил гри. Його впровадження заплановане вже із 1 січня 2018 року.

– Ми пропонуємо об’єднати 2 податки в 1 – це одна із наших пропозицій. Податок на доходи фізичних осіб і ЄСВ в 1 і встановити його на рівні 32% з 2018 року, коли вступить в дію ліберальний податковий кодекс з поетапним скороченням його до 20% в 2010 році, – каже Грігол Катамадзе.

Після Тернополя для обговорення ліберального податкового кодексу Асоціація платників податків України відвідає ще 8 міст.