додому Новини Проект бюджету Тернопільщини на 2014 рік підписав голова облдержадміністрації Валентин Хоптян

Проект бюджету Тернопільщини на 2014 рік підписав голова облдержадміністрації Валентин Хоптян

357

Сьогодні відбулося відкрите засідання постійної комісії з питань бюджету. За годину до її початку обладміністрація передала в обласну раду проект бюджету на 2014 рік. Однак, через те, що депутати не бачили усього проекту, вирішили: немає сенсу сьогодні заслуховувати доповідь директора департаменту фінансів Степана Скибиляка та обговорювати документ, не маючи  перед собою  показників та цифр.

Засідання постійної комісії з питань бюджету скликали для того, аби обговорити критичну ситуацію неподання фінансового документу до обласної ради. Однак, менш як за годину адміністрація надала проект бюджету обласній раді. Цього не очікували члени комісії. Відтак, не були готові обговорювати проект документу.

Василь Хомінець, голова Тернопільської обласної ради: "Оскільки це дуже об'ємний документ і ні члени бюджетної комісії, ні я, як голова облради, до цього часу ще не бачили".

Натомість, добре вивчив документ директор Департаменту фінансів Степан Скибеляк. Аби опрацювати усі пропозиції знадобилось майже два тижні. Проте, у терміни, прописані законом, вклались і сьогодні подали бюджет до обласної ради. 29 січня документ підписав Валентин Хоптян. Загалом цьогорічний бюджет області більший за минулорічний на 19% і складає 5 мільярдів 300 мільйонів гривень разом з субвенціями. Однак, на поточні витрати доведеться ще просити у держави – більш як 250 мільйонів гривень.

Степан Скибляк, директор Департаменту фінансів Тернопільської ОДА: "Направили офіційного листа і до Міністерства фінансів України і до комітетут Верховної Ради, що за обрахунками області, для забезпечення поточних видатків та інших видатків, ми просимо 255 мільйонів гривень. По мірі затвердження місцевих бюджетів буде збиратись інформація, як ті чи інші райони забезпечує захищені статті видатків. А це зарплата, енерегоресурси, харчування".

Далі проект бюджету області розглянуть та обговорять на спільних засіданнях постійні комісії економічного та гуманітарного напрямків, подаватимуть свої пропозиції та рекомендації. Після цього головний документ області виноситься на обговорення громади та затвердять на сесії обласної ради.