додому АТО Про ситуацію на Сході розповіла колишня голова Луганської облдержадміністрації Ірина Веригіна

Про ситуацію на Сході розповіла колишня голова Луганської облдержадміністрації Ірина Веригіна

657

vlcsnap-2014-10-08-12h38m17s86Війна з Росією, перемир’я зі смертями, українська армія – на патріотизмі та плечах народу. Про ситуацію на Сході країни та настрої місцевого населення тернополянам розповіла колишня голова Луганської облдержадміністрації Ірина Веригіна. Після звільнення з посади, каже жінка, має більше можливостей бувати в інших областях, спілкуватись з їх мешканцями і допомагати українцям у боротьбі за незалежність.

Війна з російським слідом і щоденними смертями. Вона очолювала Луганщину п”ять місяців і ніколи раніше не думала, що це торкнеться її землі.

– На території Луганщини є зараз батальйон Тернопіль, він зараз стоїть в районі Попасної, де зараз дуже тяжко і Попасна обстрілюється терористами. Кажуть, перемир’я. Перемир’я – це коли не гинуть люди, а коли щоденно гинуть люди і обстрілюються з градів, то це не перемир’я. Кажуть, та тільки стріляли з автоматів. Тобто це вже нормально… Ті гроші, які були виділені на армію, чесно кажучи, я не знаю, куди вони пішли, – розповідає екс-голова Луганської облдержадміністрації Ірина Веригіна.

Ірина Веригіна розповідає, співпраці між регулярною армією, добровольчими батальйонами та керівництвом держави не бачить. Головний тил наших військових – народ. Тому захист, каже, хлопці, з якими спілкувалась, бачать у вступі в НАТО, бо це означає гідне озброєння. Не підтримує пані Ірина особливого статусу Донбасу.

– Що це за особливий статус? Кому ми свою рідну територію віддаємо на 3 роки?… Як люди там будуть жити? Там нема української мови і літератури, там є російська. Якщо потопчешся по прапору України, тоді ти можеш там залишатися, якщо будеш кричати “Росія!”, то ти там можеш бути… Це ми не віддаємо цю територію для плацдарма Росії, щоб вони захоплювали й інші території. Тут є питання, – вважає Ірина Веригіна.