додому Головні Про новації та реформи в освіті міністр Сергій Квіт розповів студентам та...

Про новації та реформи в освіті міністр Сергій Квіт розповів студентам та освітянам Тернопільщини

724

vlcsnap-2014-10-10-17h39m28s49Великим досягненням називає закон “Про вищу освіту”  Міністр освіти і науки України Сергій Квіт. Над законом 3 роки працювала фактично вся освітянська громадськість, експерти, журналісти. Він дозволяє університетам розвиватися. Про новації та реформи в освіті Сергій Квіт сьогодні розповів студентам та освітянам Тернопільщини.

Новий Закон України “Про вищу освіту” спирається на ідею університетської автономії: академічної, фінансової та організаційної, каже Міністр освіти і науки України Сергій Квіт. А це означає, що вузи самі вирішуватимуть більшість питань, не звертаючись за дозволами до Міністерства. Попри автономію та широкі права, університети відповідатимуть за якість освіти. Для контролю за якістю створять нову структуру – Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти.

– Наш закон передбачає створення принципово нових структур, яких не було раніше. Це, в першу чергу, Національної агенції з якості. Якщо Ви читали текст закону, то бачили, що там немає жодного представника від держави, тобто від Міністерства. Там є представники від університетів різних форм власності, від працедавців, що дуже важливо, від представників Академії наук, від студентів, – розповідає Міністр освіти і науки України Сергій Квіт.

Серед основних новацій Закону міністр зазначив запровадження третього циклу вищої освіти: крім бакалаврського та магістерського, тепер буде ще й – доктор філософії. Бакалаврський рівень вважатиметься повною вищою освітою. Магістр – це вже перший крок до науки. Міністр звернувся до ректорів вищих навчальних закладів з проханням активно використовувати новостворений сайт імплементації Закону “Про вищу освіту”, де Міністерство освіти і науки розміщуватиме підзаконні акти.

– Ми створили такий веб-сайт, який має дуже просту адресу – osvita.gov.ua. Я прошу Вас зайти на цей сайт. Ми закликаємо уніерситети там реєструватися і, зрештою, при імплементації різних норм закону залишати там відгуки, як це працює, або як це не працює, бо наш закон створює зовсім нову реальність у вищій освіті. Треба обмінюватися досвідом і якщо щось не працює , якщо ми щось не догледіли, тоді ми будемо виправляти це.

Удосконалюватимуть надалі й систему зовнішнього незалежного оцінювання. Відтепер тести складатимуть й випускники коледжів, каже Сергій Квіт.

– Розвивати цю систему ми будемо далі і не треба ,щоб була якась кількість людей, яка виходить із цієї системи і шукає якийсь паліатив, щоб обійти ЗНО. Я проти того, щоб обходити ЗНО. І проти того, щоб були якісь пільги дітям шахтарів, якимось і ще, і ще. Це неправильно, якщо комусь треба допомогти, треба щоб держава адресно допомогла цій людині, яка, наприклад, не має батьків. Треба грубо кажучи дати цій дитині гроші в руки, допомогти їй, а не давати пільги, бо потім ми маємо лікарів, з якими небезпечно спілкуватися.