додому Головні Про “Да-Вінчі”, Романа Ратушного, “Пташку” та інших воїнів написала Ірина Мацко у...

Про “Да-Вінчі”, Романа Ратушного, “Пташку” та інших воїнів написала Ірина Мацко у книжці “Героїчні казки”

603

“Да-Вінчі”, Роман Ратушний, “Пташка” з Азовсталі та багато інших українських воїнів. Про них у своїй новій книжці “Героїчні казки” розповіла відома тернопільська поетеса Ірина Мацко. Як зазначає авторка, видання несе у собі просвітницьку мету. Щоб молодше покоління легко вивчало свою історію та знало про справжніх українських героїв.

Письменниця говорить, написала книжку для малечі. Усе для того, щоб діти з юного віку у казках дізнавалися про справжніх українських воїнів-героїв. Але запевняє, не менш цікавими та повчальними “героїчні казки” будуть і для дорослих.

Сучасні діти переважно знають Халка, людину-павука таких супергероїв. Але це є вигадані герої, а насправді ми маємо чим пишатися, це є герої серед нас, яких є дуже багато в кожного напевно є і в родині, і в знайомих. Хтось хто воює зараз, хтось захищає, на жаль, можливо є ті, які і загинули, а наше основне завдання пам’ятати їх, – каже письменниця Ірина Мацко. 

Ірина Мацко розповідає, книжку написала швидко. Першу казку, яку написала поетеса – про тернополянку Катерину Поліщук. Розділ про захисницю має символічну назву “Пташка зі сталі”.

Ми всі слідкували і я в тому числі, як наші герої сиділи в підземелі Азовсталі і ми бачили відео, як співала Пташка в цьому підземелі, як вона підтримує цим співом дух наших воїнів, як вона показує і вона і всі хто там був, як вони показують, що дух їх незламний, – розповідає Ірина Мацко. 

Перша презентація книги відбулася у Києві. На ній побували рідні та побратими захисників та захисниць, яких письменниця описала у виданні.

Також мені дуже приємно, що на презентацію прийшла “Тайра” – Юлія Паєвська, яка дякувала мені за казку, але я розумію наскільки я більше маю їй дякувати за те, що вона робить та робила для України.