додому Новини Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький приїхав на Тернопільщину, аби вшанувати памʼять поляків

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький приїхав на Тернопільщину, аби вшанувати памʼять поляків

545

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький приїхав на Тернопільщину, аби вшанувати памʼять поляків, які загинули в 1945 році у селі Пужники (нині це частина Коропецької громади). Разом із делегацією чиновник відвідав невелике кладовище, де поховані його земляки. Також чиновник побачив роботу українських та польських археологів, які з травня цього року шукають останки поляків, загиблих у селі під час радянської окупації в 1945 році.

Від колишнього села Пужники, яке знаходиться зараз на території Коропецької громади, що на Тернопільщині не залишилося нічого. Зараз тут є лише хрест і капличка, які побудували на місці костелу, що не вцілів. А ще – невеличке кладовище де поховані поляки, загиблі в 1945 році.

Аби вшанувати пам’ять земляків на Тернопільщину приїхала польська делегація з прем’єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким.

Оглянув прем’єр-міністр також і розкопки. Поблизу кладовища з травня цьогоріч тут працюють українські та польські археологи. Вони шукають останки поляків, які загинули в селі під час радянської окупації в 1945 році. Захоронення поки не знайшли, але вдалося викопати речі. Серед знайденого – майже 200 артефактів: гільзи різних періодів від кінця 19 ст. до випуску 1943 року, а також багато жетонів, монет та паперових грошей. У день свого візиту на Тернопільщину прем’єр-міністр Польщі запевнив, поляки підтримуватимуть Україну до останнього дня боротьби із російськими ворогами.