додому Новини Правда чи фейк: у Польщі почали приходити повістки для українців

Правда чи фейк: у Польщі почали приходити повістки для українців

158

Війна триває не лише на полі бою, але й у інформаційному просторі. Фейки та маніпуляції стали звичним інструментом для залякування українців і підриву довіри до держави. Одним із таких прикладів є сфальшовані «повістки», які надходять нашим співгромадянам у Польщі.

З початку війни українці, які перебувають за кордоном, все частіше стають жертвами інформаційних маніпуляцій. Одним із таких прикладів є фейкові «повістки» для призову на військову службу, що почали надходити чоловікам, які проживають у Польщі. Листи нібито підписані Варшавським управлінням у справах іноземців. (СКРІН ЛИСТА) У них закликають зголоситися на службу в лавах ЗСУ, а якщо ж не з’явитися до мобілізаційного пункту, чоловікам може загрожувати видача ордеру на арешт, передача в Україну, або ж юридична відповідальність. Проте ці документи є абсолютною підробкою. Польське управління у справах іноземців опублікувало заяву, в якій наголосило, що не є автором закликів до військової служби.

Посольство України в Польщі також прокоментувало ці повідомлення, підкресливши, що мобілізація на території Польщі не здійснюється. Громадяни України, які перебувають за кордоном, мають можливість добровільно приєднатися до лав Українського легіону, але це виключно за їхнім бажанням і не має жодного примусового характеру.

Поширення подібних фейків активізувалося ще на початку 2023 року, коли в Україні стартувала масштабна мобілізаційна кампанія. Така дезінформація має на меті залякати українців, спровокувати паніку та підірвати довіру до офіційних джерел. Щоб уникнути маніпуляцій, важливо перевіряти підозрілі повідомлення через офіційні канали — вебсайти урядових органів, посольств та консульств. Залишайтеся критичними до інформації, яку отримуєте через соціальні мережі, і надавайте перевагу перевіреним джерелам. Якщо ви отримали сумнівне повідомлення, не поспішайте його поширювати, а краще зверніться за роз’ясненням до відповідних органів або перевірте фактчекінгові платформи.