додому благоустрій Посеред проїжджої частини на перехресті вулиць Руської та Коперника провалилась дорога

Посеред проїжджої частини на перехресті вулиць Руської та Коперника провалилась дорога

483

У центрі Тернополя – нове провалля. Цього разу – посеред проїжджої частини на перехресті вулиць Руської та Коперника. Яма утворилась сьогодні близько десятої ранку. На місце аварії одразу з'їхались комунальники та працівники Державтоінспекції. Причина провалля, кажуть, підтікання талої та дощової води під асфальт. Впродовж дня яму замощували. При цьому рух автотранспорту вулицями Руською та Коперника перекрили. Пускали лише громадський транспорт та карети швидкої допомоги. Автоінспектори просять водіїв об'їжджати ці вулиці, щоб не створювати заторів.

Завершення робочого тижня знову принесло тернополянам затори у центрі міста. Цього разу – через провалля, яке утворилось 4  квітня близько 10 години ранку серед проїжджої частини на перехресті вулиць Руської та Коперника. На місце аварії одразу з'їхались комунальники та працівники ДАІ. У всьому звинувачують дощ та сніг.
 
Володимир Кузьма, директор КП "Тернопільводоканал": "Зараз почалось інтенсивне танення снігу, ще й падає дощ, відповідно потік води поступово почав підмивати основу дороги. Це відбувається за рахунок того, що поруч проходить каналізаційна мережа, оскільки вона не є повністю герметичною, дощові стоки потрапляють до неї, разом з водою потрапляє також глина і земля, яка є під основою дороги. Відповідно, вимивши грунт, поступово почала просідати сама дорога. І на даний момент, ми бачимо, десь діаметром близько одного метра, в глибину 1,5-2 метри є невелике провалля".

Вимивання грунту з під дороги можливе саме там, де вода підтікає під асфальт. Колись на цій ділянці дороги вже утворювалось провалля. Новому передувала яма, яку комунальники підсипали щебенем. Ним же замощують і провалля.

Андрій Козак, начальник КП "Тернопільська міська шляхово-експлуатаційна дільниця": "Ми це провалля замостимо шляхом засипання інертними матеріалами, тобто пісок, щебінь, потім дане провалля буде забетоноване. Будуть певні незручності приблизно добу або дві, поки бетон затвердне".

Аби замостити яму, довелося ще трохи її розібрати. Рух автотранспорту на вулицях Коперника та Руській при цьому перекрили. Пускали лише громадський транспорт та карети швидкої допомоги. Решту водіїв просили оминати ці вулиці, аби не створювати затори.

Юрій Пацалюк, заступник начальника ДАІ Тернополя: "Що стосується громадського транспорту, поодиничні елементи ми пропускаємо по вулиці Руській з можливістю об'їзду їх по зустрічній смузі. З вулиці Руської, з моста, зі сторони Східного масиву рух йде тльки по вулиці Богдана Хмельницького. По можливості виконання ремонтних робіт, рух буде відновлено. Плануємо, що це буде до кінця дня зроблено".

Причиною подібних проваль стають не лише талі та дощові води, а й протікання каналіаційних мереж. Виявити їх ще до того, як яма утворилась, можна, кажуть комунальники. Для цього місто планує закупити спеціальне обладнання, вартістю у пів мільйона гривень.

Володимир Кузьма, директор КП "Тернопільводоканал": "Насправді дуже важко виявити, де труба вже є частково зруйнована, в тому числі ми говоримо про каналізаційні труби в першу чергу. З цією метою минулого року декларувалося міською радою, що будуть виділені гроші на придбання спеціального телеінспекційного обладнання. Наскільки я знаю, гроші вже виділені, в цьому році планують придбати такого відеоробота, який буде опускатися в каналізаційні дощові мережі і можна буде запобігати утворенню проваль шляхом обстеження".