додому духовність Понад 200 чудотворних ікон зібрала колекціонерка Марія Тройчак

Понад 200 чудотворних ікон зібрала колекціонерка Марія Тройчак

670

Уявити п’ять чудотворних ікон в одному місці ще можна, а от коли їх понад двісті – це явище надзвичайне. Саме стільки образів зібрали на виставці у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї. 

Понад двісті чудотворних ікон представила у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї тернопільська колекціонерка пані Марія Тройчак. Свою унікальну колекцію жінка збирала у подорожах.

Унікальну колекцію пані Марія формувала сімнадцять років. В часи прикрощів та навіть біди, ікони ніби оберігали її, запевняє жінка.

– Років 7 назад горів готель “Україна, був підпал”. У мене був там кабінет. Ця іконка була там. Вночі стався підпал, до ранку все згоріло. Оце оригінал от цієї скульптури Матінки Божої. Ця ікона, яка висіла в кабінеті, вона оберігла нас від пожару. Все згоріло вщент. Один мій залишився як на шнурку, – пригадує колекціонерка чудотворних ікон Марія Тройчак.

До кожної ікони організатори заходу підготували молитви, які люди могли придбати за пожертву. Також на виставку завітали священники усіх конфесій.