додому Новини Понад 20 FPV-дронів передав 3-окремій штурмовій бригаді колектив однієї із лікарень Тернопільщини

Понад 20 FPV-дронів передав 3-окремій штурмовій бригаді колектив однієї із лікарень Тернопільщини

453
22 дрони-камікадзе передав військовим третьої окремо-штурмової бригади колектив однієї із лікарень Тернопільщини. Таких літальних апаратів дуже потребують наші військові на передовій. Головне завдання квадрокоптерів – не розвідка, а влучне ураження цілей з великої відстані. Про новітню зброю, яку передали тернопільські лікарі військовим розкаже наш Назарій Голуб.
Більше двадцяти FPV-дронів передав 3-окремій штурмовій бригаді колектив однієї із лікарень Тернопільщини. Військовослужбовець на позивний “Ксен приїхав зі самого Сходу, аби отримати квадрокоптери та відвезти на передову. Захисник розповідає, що така новітня на фронті – на вагу золота.

Позивний “Ксен”, військовослужбовець, коментує: “Тут використовується підвищеної ємності батарея, класний модуль зв’язку, що дозволяє навіть під ворожим ребом, радіоборотьба, яка гасить сигнали, летіти далі і не втрачати зв’язок і норм камера”.

Дрони FPV – це безпілотні літальні апарати, які оснащені функцією “вид від першої особи”. За словами “Ксена” такий дрон – одноразовий. Наші військові кріплять до нього снаряди, після цього оператор дрона влучає ним у великі скупчення окупантів або техніки. Вартість одного такого квадрокоптера становить 25 000 гривень. Військовий запевняє, це один із найкращих видів дронів, адже саме цей літальний апарат може перенести на собі снаряд з вагою 3-3.5 кілограма. Завдяки великій масі вибухівки та майстерності оператора дрона, цією маленькою “пташкою” можна знищити танк. Потреба в такій зброї є дуже велика – зауважує військовий.

Працівники однієї з лікарень Тернопільщини постійно допомагають нашим військовим. З початку повномасштабної війни лікарі відправили допомогу захисникам на суму понад 5 мільйонів гривень.

Зіновій Ясеник, генеральний директор лікарні, каже: “Ми робимо збори і пропонуємо три дні-п’ять днів зарплати перерахувати на ЗСУ і люди дають згоду і ми це робимо. Раніше ми перечисляли просто кошти на ЗСУ, але кажуть, що краще купувати відразу товар і давати конкретні озброєння”.

Цього разу лікарі закупили 20 дронів. Долучилася до доброї справи та купила ще дві “пташки” місцева волонтерка – Алла Стечишин: “Одна наша ціль – це перемога та долучатися до неї. Давати пріоритети, чи ми маємо десь в іншому напрямку виділити кошти, чи ми маємо десь там закупити, не потрібно кошти віддавати комусь наприклад, краще закупити і віддати де хлопці на передовій”.

На передовій наші військові потребують літальних апаратів різних видів, адже сьогоднішня війна, це війна технологій. У Тернопільські обласній раді закликають усіх доєднуватися до зборів та допомагати нашим військовим.