додому Головні Покаяння у чоловічому монастирі призначили Високопреосвященнішому Мстиславу за непристойну поведінку

Покаяння у чоловічому монастирі призначили Високопреосвященнішому Мстиславу за непристойну поведінку

799

arhiepiskop_ternopolskij_i_podolskij_mstislav_gukПокаяння у чоловічому монастирі призначили Високопреосвященнішому Мстиславу за неприйнятну для священика поведінку.

Церковний скандал виник, коли 16 жовтня  у підсумковій програмі загальнонаціонального каналу 1+1 продемонстрували відео, де фігурує кілька осіб, які належать до кліру Тернопільської Єпархії УАПЦ. А саме: керуючий Тернопільською Єпархією,  Настоятель храму Різдва Христового у Тернополі, а також скарбник храму та Іподиякон.

На відео видно, як священнослужителі у День Чесного Хреста 27 вересня, а це день строгого посту, розважаються у місцевому барі з дівчатами, демонструючи неприйнятну для священиків поведінку. Далі дійшло до бійки. І розбороняти духовенство врешті приїхала поліція.

18 жовтня відбувся собор Української автокефальної православної церкви. На ньому для вивчення оприлюдненого в програмі “ТСН-тиждень” епізоду створили комісію.

Врешті її члени постановили, цитую: “Священнослужителів, дії яких стали спокусою для віруючих, відсторонити від виконання пастирських обов’язків; Високопреосвященнішому Мстиславу, архієпископу Тернопільському і Подільському, для молитовного покаяння визначити один з чоловічих монастирів УАПЦ. Доручити Високопреосвященнішому Андрію, митрополиту Галицькому, керуючому Івано-Франківською єпархією, духовно опікуватися Тернопільською і Хмельницькою єпархіями.” Предстоятель УАПЦ Митрополит Макарій попросив вибачення за поведінку духовенства”.