додому благоустрій Погода зриває десятки приміських рейсів щодня

Погода зриває десятки приміських рейсів щодня

523

Тернопільщину замітає. Найскладніша ситуація в Шумському, Лановецькому, Збаразькому, Кременецькому, Зборівському, Козівському, Бережанському і частково Тернопільському районах. Дорожники кажуть, борються зі снігом щодня і цілодобово. Але якщо до вечора вдається розчистити і посипати дороги, то вже за ніч їх знову замітає. Сьогодні вранці не їздили автобуси в напрямку Почаєва, кажуть диспетчери тернопільського автовокзалу, та вже до обіда дорогу розчистили і рейс відновили. Проте десятки приміських рейсів щодня погода таки зриває, кажуть працівники автовокзалу.

В кількох кілометрах за Тернополем про снігові замети нічого не нагадує. Їдемо у збаразькому напрямку. Чи то снігопади цю дорогу оминули, чи комунальники встигли добре попрацювати, але дорога неслизька і чиста. Вже за кілька хвилин розуміємо, це тому, що обабіч її захищають насадження. Бо вже від об'їзної Збаража вони рідшають, а кучугури ростуть.

Саме на такій ділянці зустрічаємо спецтехніку – навантажувач. В спецодязі і з прапорцем в руках працювати йому допомагають двоє працівників, які з обох сторін регулюють рух автомобілів. Кажуть, зараз це одна з найскладніших доріг, яку вони обслуговують.

Тарас Крушанський, виконроб філії "Тернопільська ДЕД" облавтодору: "Деколи працюємо позачергово і вночі виїжджаємо, обслуговуємо дороги.  – Скільки часу доводиться простояти на холоді, на морозі? – Це складне питання. Може бути 2-3 години, а може бути і 12 годин працюємо на дорозі".

Водію навантажувача не до інтерв'ю. Роботи багато, а техніки мало. На всю область її 140 одиниць, а для того, щоб вчасно чистити усі населені пункти від снігу, треба хоча б по одному трактору у кожне село, кажуть в обласному автодорі. Дорожники кажуть, трудяться цілодобово. Та в боротьбі зі стихією часом програють.

Петро Вільчинський, заступник начальника з експлуатаційного утримання автодоріг Тернопільського облавтодору: "На вчорашній день всі дороги були розчищені до вечора і всі населені пункти мали проїзд для автобусів. За ніч все помінялося. Більшість населених пунктів області підкурило…  За цей тиждень ми в третій раз починаєм роботу по розчищенню доріг місцевого значення і під'їздів до населених пунктів".

Найскладніша ситуація сьогодні в північних районах області, каже Петро Вільчинський. Утруднений рух транспорту був у Шумському, Лановецькому, Збаразькому, Кременецькому, Зборівському, Козівському, Бережанському і частково Тернопільському районах. Це щодня зриває десятки приміських автобусних рейсів, кажуть диспетчери тернопільського автовокзалу.

Петро Вільчинський, заступник начальника з експлуатаційного утримання автодоріг Тернопільського облавтодору: "Можливо в населення це викликає критику і зауваження, але коли автогрейдер два рази пройшов, то третій раз, четвертий він вже не піде по своєму сліду. Вже снігу нагорнуло, а траншеї, які ми створюємо на дорогах, піднімають сніг ще вище. Ще раз трактор піде і траншея стала ще вище, тому четвертий раз він може не піти".

Вітер та сніг не припиняються, тому ситуація може повторитись. Дорожники просять водіїв без потреби не пускатись в дорогу, адже щодня, кажуть, доводиться витягати з заметів з півсотні авто, в тому числі фур.

Петро Вільчинський, заступник начальника з експлуатаційного утримання автодоріг Тернопільського облавтодору: "В основному тягають постійно Кременець, об'їзна, спеціально техніка там стоїть, К700. Такий самий стоїть в Монастириську, бігає між трьома горбками, витягує всіх, Кровінка, Плебанівка, Ягольниця, об'їзна Чорткова, Вишнівець. В нас таких є … 20 ділянок на дорогах державного значення, де підйоми зверхнормативні".

І хоча посипних матеріалів та пального поки вистачає, і зима не здається. Хоча, вона, кажуть дорожники, легша, ніж минулорічна.