додому суспільство Податкова застерігає підприємців від шахрайських “міністерських перевірок”

Податкова застерігає підприємців від шахрайських “міністерських перевірок”

613

У Тернополян знову виманюють гроші. Тепер шахраї телефонують підприємцям і називаються податковою. Аферисти вимагають гроші за нібито залагодження "міністерських перевірок". Підприємці натомість мають перерахувати на мобільний номер кілька тисяч гривень. Жертвами афери вже стало кілька мешканців області.

Шахраї з одноразових SIM-карток телефонують підприємцям і представляються "довіреними особими" високопосадовців головного управління Міндоходів в області і таким чином виманюють гроші.

– Схожі авантюри мали місце в кількох районах області наприкінці минулого року. Схем було кілька. Скажімо, від імені начальника районної податкової інспекції у закладів громадського харчування просили терміново поповнити рахунки мобільного зв'язку на кілька тисяч гривень. Або ж під виглядом районних міндоходівців пропонували "пом'якшити" результати перевірок також за чималеньку суму, – розповіла заступник начальника відділу ГУ Міндоходів у Тернопільській області Наталія Сорока.

Діють аферисти через посередників.

– Переважно роль посередників виконують таксисти, які, нічого не знаючи про шахрайську схему і виконуючи лише функцію отримання-передачі грошей, стають співучасниками злочину. У ГУ Міндоходів у Тернопільській області офіційно заявляють: посадові особи органів Міндоходів жодних вказівок збирати гроші від свого імені ніяким довіреним особам не давали, – каже Наталія Сорока.

В податковій закликають не піддаватися на витівки телефонних шахраїв. Якщо ж зателефонували до вас – обов'язково повідомте в управління Міндоходів у Тернопільській області або в міліцію.