В рамках проекту “Вілла Саломеа” обрали 12 учасників – сценаристів, фотографів, режисерів, художників, письменників та музикантів.
4 митців вже перезнайомилися та оселилися в будинку під час першого заїзду. Наприкінці ініціативи вони створять власні проєкти про Соломію Крушельницьку. Тетяна приїхала на творчий ретрит з Дніпра. За професією вона лікарка лабораторної діагностики, а на “Віллі Соломеа” – ілюстраторка. Каже: повірила у свою творчість під час війни.
Тетяна Адаменко, ілюстраторка, учасниця мистецької резиденції-ретрит “Villa Salomea”, ділиться: “Я прийняла участь у конкурсі від громадської ораганізації “Центр спільних дій”, зайняла там 3 місце в категорії найкраще гасло “Завдяки вам б`ється серце мого міста”. І мої плакати пішли в обіг. Тобто вони через міську адміністрацію висіли в Києві, Запоріжжі. І я повірила в те, що я все ж таки художниця”.
Місія тернопільської фотохудожниці Наталки Яворської розповідати про те, що було колись в історії і те, що є зараз. Дівчина робить це з допомогою візуального мистецтва. Вже раніше мисткиня працювала над колекцією артбуків про українських діячок. У рамках резиденції вона продовжить творити в цьому напрямку. “Це буде артбук, в якому я буду розповідати про етапи життя Соломії Крушельницької через фотографію. Фотографія буде такий одним повноціним кадром про один момент і буде частково трохи тексту, щоб направити глядача або читача. Тобто потім я буду працювати з дизайнером, з версткою, копірайтерами, і ми будемо все це окреслювати”.
Проєкт “Вілла Соломея” має освітню складову. Учасникам читатимуть лекції про життя Соломії Крушельницької. Також заплановані роботи з кіносценаріями чи сценаріями для театральних постановок. До ініціативи навіть залучать відомого музиканта Валерія Харчишина.
Під час проекту митці отримуватимуть стипендію в розмірі 13 тисяч гривень. Фінансує ініціативу “Вілла Саломея” Стабілізаційний фонд культури та освіти 2023 і Федеральне міністерство закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut.