додому надзвичайне Поблизу села Озерна Зборівського району місцеві мешканці знайшли тіло зниклої 73-річної жінки

Поблизу села Озерна Зборівського району місцеві мешканці знайшли тіло зниклої 73-річної жінки

508

Вже друга жертва переохолодження у цьому році – в полі, поблизу села Озерна Зборівського району місцеві мешканці знайшли тіло зниклої безвісті 73-річної жінки. Її шукали з третього січня. Попередня причина смерті – загальне переохолодження організму. Медики звертаються до людей, бути обережними, бо від холоду можна  постраждати і за невеликої мінусової температури.

Зі слів медиків, найчастіше жертвами переохолодження стають літні люди або діти, і для цього необов’язково потрібна мінусова температура: переохолодження чи відмороження найчастіше трапляється при тривалому перебуванні на холоді.

Ярослав Головатий, завідувач відділення термічної травми та пластичної хірургії лікарні швидкої допомоги Тернополя: "Хотів би застерегти, з настанням похолодання, зима запізно, але все таки настане, і застерегти людей, щоб вони уважно відносились до свого здоров"я. Якщо є низька температура, підвищена вологість, без причинр. особливо діти малі, а також старечий вік, а  актож люди з паталогіями судин, без причин, щоб вони на вулицю не виходили".

Випадків переохолодження чи обмороження традиційно взимку чимало, розповідають медики відділення термічної травми та пластичної хірургії лікарні швидкої допомоги Тернополя. Серед багатьох причин обмороження найчастіша – зловживання алкоголем.

Ярослав Головатий, завідувач відділення термічної травми та пластичної хірургії лікарні швидкої допомоги Тернополя: "Тої зими до нас привозили пацієнтів із загальним переохолодженням,  а також були випадки з відмороженням. Відмороження, як правило, були глибокими, вони закінчувались ампутаціями і після цього, після ампуації йде вихід на інвалідність".

Вже цього року рятувальники Тернопільщини зареєстрували п"ять випадків переохолодження, два з них з летальними наслідками.

Ірина Крупа, помічник начальника управління ДСНС України в Тернопільській області по зв"язках з громадськістю: "Зокрема, 11 січня в полі поблизу села Озерна Зборівського району місцеві мешканці виявили тіло жінки 1940 року народження. Попередня причина загибелі – загальне переохолодження організму. Щоб уникнути переохолодження чи обмороження дотримуйтесь ппростих правил: носіть вільний, багатошаровий одяг, не вживайте алкоголю, не паліть на холоді, оскільки паління погрігує циркуляцію крові і робить кінцівки вразливими".

Якщо з’явилися перші симптоми переохолодження – воскові плями та оніміння шкіри, потрібно перейти у тепле приміщення. Перша допомога при переохолодженні нескладна – зігрітися, посидіти у теплому приміщенні. У разі ж обмороження слід негайно звернутися до лікаря.