додому Головні Пляж “Циганка” у Тернополі узаконили

Пляж “Циганка” у Тернополі узаконили

3112

Пляж “Циганка” у Тернополі узаконили. Раніше офіційний статус на Тернопільському ставі мав лише Дальній пляж. Для безпечного купання на “Циганці” воду обстежили, дно перевірили і встановили рятувальний пост. 

Читайте також:Як відпочивати на пляжі без загрози здоров`ю дізнавались журналісти TV-4

Рятуватися від спеки тепер тернополяни офіційно можуть на Циганці. Якщо раніше місцем для купання на Тернопільському ставі був лише Дальній пляж, то тепер і цей берег облаштували для відпочинку, а безпечні межі у воді окреслили буйками.

Протяжність зони для купання – 280 метрів. Відстань від берега у різних місцях від 15 до 20 метрів. Проте глибина у зонах не перевищує 2 метрів. Для безпеки відпочивальників тут встановили рятувальний пост.

Роман Собчук має досвід роботи рятувальника за кордоном та в аквапарку. Але, окрім цього, хлопець пройшов додаткове навчання, перш ніж приступати до порятунку тернополян.

– Проходили підготовку на Дальному пляжі. З нами провели інструктаж, показали, як рятувати, звільнятися від захоплення, витягувати людей із води, провели нам інструктаж з першої медичної допомоги.

Чергуватимуть завжди два рятувальники у будні з 11 до 21-ї. У вихідні – з 9 до 21. А щодо туалетів, на нефункціонування яких часто скаржилися тернополяни, то їхню роботу контролюватимуть.

Згодом планують придбати рятувальний човен, а зону – засипати піском. Настрій для тернополян створює вуличне радіо.