додому Головні Під кулеметним обстрілом рятував поранених: військовому з Чортківщини дали відзнаку

Під кулеметним обстрілом рятував поранених: військовому з Чортківщини дали відзнаку

688
Олександр Гребелюк із села Біла отримав найвищу відзнаку чортківського міського голови “За честь і відвагу”.

Як повідомили у міській раді, для Олександра війна розпочалась ще у 2014 році. Тоді чоловік зупиняв ворога у Кримському, Авдіївці, Новодружківці у складі 24-ої окремої механізованої бригади.

До повномасштабного вторгнення військовий займався ремонтами, але вже 25 лютого 2022 року він прибув до територіального центру комплектування та соціальної підтримки та став на захист країни.

Тепер воїн – кулеметник 105-ої окремої бригади територіальної оборони. На початку липня 2022 року він разом із побратимами утримував наступ росіян у Роздолівці поблизу міста-фортеці Бахмут.

У вересні бригада першою пішла на штурм російських позицій у Спірному. Олександр разом із багатьма побратимами потрапили в оточення та виживали під постійними шквальними обстрілами окупантів. Зв’язку із чортків’янином не було декілька днів, а до дружини навіть надходила інформація про його ймовірну загибель.

Машина медичної евакуації змогла прорватись до Спірного крізь щільний артилерійський обстріл, втім вивезли лише важких поранених. Олександру разом із ще дев’ятьма побратимами довелось виходити із селища самостійною. На щастя, усі повернулись живі.