додому Головні Першу чергу зведення “Водної арени Тернопіль” планують завершити до кінця літа

Першу чергу зведення “Водної арени Тернопіль” планують завершити до кінця літа

1688

Чемпіонат світу з драгонботу хочуть провести на веслувальному каналі у Тернополі у 2022 році. Таку інформацію, надану Міжнародною федерацією веслування на байдарках і каное, оприлюднили сьогодні у облдержадміністрації. Наразі на каналі тривають будівельні роботи, чиновники обіцяють завершити першу чергу спорудження “Водної арени Тернопіль” до кінця літа.

Спорудження “Водної арени Тернопіль” розпочалось ще минулого року. Перша черга проекту передбачає реконструкцію водойми каналу, ширина якого становитиме 120 метрів, довжина півтора кілометри, а глибина – не менше 7 метрів. Запланована також реконструкція пішохідного мосту. Зараз тут проводять підготовчі будівельні роботи: готують майданчики, забивають сваї, заливають фундаменти під трибуни. Також вже завершуються роботи із укріплення берегової лінії.

– На завершенні зараз технічні умови. Там повинні бути нові сучасні каналізаційні мережі, тому що будуть туалети, душові. Скважина, де буде питна вода. також дорога на півтора кілометри, де зможуть монтуватися камери і проводити спостереження по ходу як ведуться спортивні змагання, – розповідає  Віктор Кузяк.

– Приблизно вже біля 5 мільйонів гривень співфінансування з міського бюджету виділено. І цей проект вже успішно реалізовується. І зараз ми очікуємо дофінансування реалізації цього проекту з боку державного бюджету в еквіваленті практично 6 мільйонів 980 тисяч гривень. Тобто, ще в межах 7 мільйонів гривень буде спрямовано на 1 чергу будівництва “Водної арени Тернопіль”, – каже голова Тернопільської ОДА Степан  Барна.

Вздовж каналу побудують причали, велосипедну доріжку, фінішну та стартові вишки, трибуни для глядачів, службові та складські приміщення. Спортивний об’єкт міститиме також місця для урочистих подій, стоянок автомобілів, спортивний комплекс з ігровими та тренажерними залами, спортивні та ігрові майданчики.

– Перша черга вже в цьому році дасть можливість проводити Всеукраїнські, а, можливо, в перспективі, Міжнародні змагання.  Для нас дуже важливо, щоб в цьому році відбулися перші Всеукраїнські змагання з водних видів спорту на базі “Водної арени Тернопіль”. Я очікую, що це відбудеться найпізніше друга половина вересня – початок жовтня, – наголошує Степан Барна.

– В 2022 році Міжнародною федерацією веслування на байдарках і каное запланований чемпіонат світу з драганботу. Це веслування на човнах-драконах. Це 20 мужчин або жінок, є мікси, де міняються мужчини з жінками. Попередньо передбачено 5-7 тисяч учасників, – додає Віктор Кузяк.

Завершити першу чергу робіт тут планують до кінця літа. У загальному спорудження “Водної арени” у Тернополі дасть можливість не лише підтягнути рівень місцевих спортсменів, а й проводити тут важливі міжнародні змагання.