додому суспільство Озимі перезимували непогано, кажуть агрометеорологи

Озимі перезимували непогано, кажуть агрометеорологи

379

На три тижні запізнилась цьогоріч весна на Тернопіллі. Вегетацію озимі пшениця, ячмінь і ріпак відновили лише 12-14 квітня. Агрометеорологи Тернопільського обласного гідрометеоцентру, які ведуть спостереження на полях, кажуть, що загалом озимина перезимувала непогано, хоч є і загибель рослин – випадання, вимокання, випрівання.

– По півдню області було багато полів, засіяних в оптимальні строки, але до кінця осені вони були перерослі, так як сказати. І от на тих перерослих площах спостерігається зараз вимокання і випрівання, тому що більше, як 4 місяці цього року залягав сніговий покрив,сніговий покрив був високий як для зими, і талий грунт. Протягом 3 тижнів в центральній частині області спостерігалась льодова кірка. І все це призвело до випадання, вимокання, випрівання рослин, – розповіла технік-агрометеоролог відділу гідрометзабезпечення Тернопільського обласного гідрометеоцентру Галина Нікітюк.

Відсоток загиблих рослин на полях, де ведуть спостереження агрометеорологи обласного гідрометеоцентру, різний: від 30% на півдні, де снігу випало більше, і до 10% неподалік Тернополя. 30% – зовсім не критична кількість, аби таке поле пересівати, а 10% – це практично природне випадання рослин, пояснює Галина Нікітюк і додає, що весняні заморозки озимині вже не нашкодять.

– В повітрі спостерігаються заморозки до 1,5-2 градусів, та вони зараз ніякої шкоди сільськогосподарським культурам не мають. Ні для дерев, ні для озимих, – каже Галина Нікітюк.