додому суспільство Отримати допомогу при народжені дитини буде простіше

Отримати допомогу при народжені дитини буде простіше

562

Отримати допомогу при народжені дитини буде простіше. Верховна Рада України змінила правила призначення такої допомоги: скоротила перелік документів і спростила процедуру їх подання. Відповідні зміни ввійшли в дію вже 2 лютого. Проте аби вони запрацювали на практиці потрібно, щоб Міністерство змінило ще порядок надання допомоги. З січня змінився і розмір виплат при народженні дитини: майже 31 тисяча гривень – за першу дитину, майже 62 тисячі – за другу, і майже 124 тисячі гривень – за третю і всіх наступних дітей.

Верховна Рада України змінила правила призначення допомоги батькам при народженні дитини. Тепер для отримання такої допомоги достатньо  в управління соціальної політики подати паспорт або інший документ, який посвідчує особу, свідоцтво про народження дитини та заяву одного із батьків або опікуна, з яким постійно живе дитина.

Марія Чашка, начальник управління соціальної політики Тернопільської міськради: "Якщо дотепер заява була встановленого зразка, тобто, був бланк заяви, який треба було заповнити, то тепер законодавство дозволяє подавати заяву довільної форми. Всі інші документи, які необхідні для нарахування допомоги, так наприклад, витяг з державних реєстрів, буде отримуватися управліннями соціальної політики та управліннями соціального захисту".

Нові правила ввійшли в дію 2 лютого. Проте  для того щоб ці зміни почали працювати на практиці, потрібно змінити також і порядок надання допомоги при народженні дитини. Поки таких змін в порядок Міністерство ще не внесло.

Марія Чашка, начальник управління соціальної політики Тернопільської міськради: "Якщо процедура буде завершена і ми будемо мати право отримувати документи саме за такою процедурою, то без проблем людина може навіть надіслати поштою цей перелік документів, бо нічого особливого там збирати не треба. Нема потреби вже ходити по кабінетах, оббивати пороги, зняли копію паспорта, свідоцтва про народження дитини, заповнили заяву довільної форми і надали інформацію в будь-якому вигляді, навіть поштою. Тобто, процедура спрощена, єдине що треба поставити крапки над і".

Коли Міністерство внесе зміни в порядок надання допомоги при народженні дитини і спрощена система запрацює – поки невідомо.