додому Головні Особовий склад ТОАБ – у стані повної бойової готовності. В Україні можуть...

Особовий склад ТОАБ – у стані повної бойової готовності. В Україні можуть ввести воєнний стан

1164

В Україні через ситуацію в Азовському морі можуть ввести воєнний стан. 25 листопада відбулось екстрене засідання Воєнного кабінету, опісля – Ради національної безпеки та оборони. Остання рекомендувала Президенту ввести воєнний стан терміном на 60 діб. Проголосувати за це рішення сьогодні має Верховна рада України на позачерговій сесії.

– Воєнний стан не означає оголошення війни. Україна ні з ким не планує воювати. Він запроваджується виключно для оборони, захисту української землі, нашої території, територіальної цілісності, суверенітету і незалежності країни. Воєнний стан вводиться вийнятково з метою посилення оборони України на фоні зростаючої агресивності і акту неприкритої агресії, відповідно до міжнародного права з боку Російської Федерації, – запевняє Президент України Петро Порошенко.

Нагадаємо, зранку 25 листопада три українські військові кораблі направлялися з Одеси до Маріуполя. Їхнє попередження про перетин Керченської протоки російські прикордонники начебто не отримали. Росіяни розцінили це як перетин кордону. Кораблі військово-морських сил Російської Федерації спробували заблокувати українців, один з кораблів протаранили. Росія закрила Керченcьку протоку для проходу будь-яких кораблів. У небо підняли вертольоти та штурмовики. Ввечері того ж дня стало відомо про затримання ФСБ трьох українських кораблів. Затримування супроводжувалося вогнем. Поранені шестеро українців, двоє з них – у важкому стані.

Наразі на підставі рішення Ради національної безпеки і оборони України щодо введення правового режиму воєнного стану, начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України віддав розпорядження щодо приведення з’єднань і частин Збройних Сил України у бойову готовність “повна”.

– На підставі рішення РНБО України щодо введення правового режиму воєнного стану, начальник Головного Штабу, головнокомандувач ЗСУ віддав розпорядження щодо приведення з’єднань і частин ЗС України у бойову готовність повна. Це означає, що весь особовий склад переведені на цілодобовий посилений режим несення служби. В разі надходження окремих розпоряджень артилерійська військова частина ОК “Захід”, що у Тернополі, готова до виконання поставлених бойових завдань, – коментує прес-офіцер Тернопільської окремої артилерійської бригади Юрій Кульпа.