додому Головні РНБО рекомендувало ввести в Україні воєнний стан

РНБО рекомендувало ввести в Україні воєнний стан

1624

РНБО України розглянула питання про оголошення правового режиму воєнного стану. Засідання відбулось сьогодні о 24.00 у зв’язку із ситуацією, що склалася у Керченській протоці, та нападом Російської Федерації на українські військові кораблі. 

РНБО порекомендувало Президенту України Петру Порошенку ввести воєнний стан в Україні. Тепер Порошенко повинен передати відповідний указ на розгляд Верховній раді. Рада повинна зібратися на позачергову сесію протягом двох днів і розглянути пропозицію президента.

Відомо, що засідання ВРУ відбудеться завтра, 26 листопада.

Військовий стан пропонується ввести строком на 60 діб. Згідно з законом України “Про правовий режим воєнного стану” він може бути введений як на всій території країни, так і в окремих областях.

25 листопада 2018 року, Російська Федерація атакувала українські кораблі в Азовському морі, захопивши три українських судна. Як повідомляли в ВМС України, російська сторона відкривала вогонь на поразку. У сутичці постраждало 6 українських моряків.

Через дії РФ президент України Петро Порошенко провів засідання Військового кабінеті, на якому заслухали голову Генштабу ЗСУ та міністра оборони України. За результатами засідання військового кабінету було прийнято рішення про проведення засідання РНБО для прийняття рішення про оголошення правового режиму воєнного стану.