додому АТО Орденами та медалями нагородили воїнів АТО у Тернополі в День Героїв

Орденами та медалями нагородили воїнів АТО у Тернополі в День Героїв

730

vlcsnap-2016-05-24-15h55m22s510Орденами та медалями нагородили воїнів АТО у Тернополі в День Героїв. Загалом відзнаки отримали 18 людей. Серед них бійці АТО з досвідом війни в Афганістані, волонтери, які також воювали на передовій. Орденом “За заслуги” посмертно нагородили  військового хірурга Михайла Стасіва. Також відзначили п’ятьох жінок із волонтерського руху Бункер-С, які протягом двох років наліпили більше мільйона вареників для захисників України.

Нагородження орденом “ЧЕСТЬ І СЛАВА” відбулось у Тернопільській обласній філармоній з нагоди святкування Дня Героїв. Запрошені – воїни АТО та їхні родичі і близькі. Серед них старший лейтенант Збройних сил України Василь Гулик. Каже, служив у 24 бригаді. У 2015 році на початку листопада, з побратимами, потрапили на фронт, щоб змінити роту 31-го блокпосту поблизу Луганська. Уже 20 січня їх почали атакувати російські танки. Не задіюючи важку техніку наші бійці зуміли зупинити нападника і не здати позиції.

– Ми в тому бою підбили два танки російських. Ми положили дуже багато піхоти. Важко сказати, але дуже багато положили. Ми бачили коли їх вбитих і ранених забирали. Атакували їх під туманом. Дуже сильний туман був. Ми просто в останній момент побачили танк. У нас не було можливості розвернути свої стволи, щоб уже битись великою технікою. Практично хлопці всі стали битися. Можливо, хтось і ховався. Можливо у когось був шок. А в загальному, на всіх клапанах і на підрядному і на Східному і на Західному, хлопці вийшли. Ми практично голими руками автоматами відбили їх танкову атаку, – розповідає старший лейтенант Збройних сил України, воїн АТО Василь Гулик.

Сергій Мусіхін – один із тих, хто на початку війни займався волонтерською діяльністю, а потім і сам взявся за автомат. Каже, помагати бійцям планує й надалі.


– Шлях був на разі дуже тернистий. Спочатку я служив у батальйоні Тернопіль. Мав певний досвід виїзду і роботи вже на звільнених територіях. Робота була специфічна безумовно. Тому, що треба дуло налагоджувати побут. Ми були батальйоном, який призначався на посилення місцевої поліції. Ми продовжуємо забезпечувати ряд військових підрозділів амуніцією, технікою і іншими приладдями, які необхідні військовим, – каже волонтер, воїн АТО Сергій Мусіхін.

Загалом, під час заходу відзначили вісімнадцятьох осіб. Посмертну нагороду військового хірурга Михайла Стасіва отримала його дружина Ольга.

– Посмертно в нас буде нагороджений Стасів Михайло – військовий хірург. Який в зоні бойових дій на передовій, в окопах, бліндажах рятував і врятував не одне життя. Сьогодні буде нагороджено п’ять жінок. Це жінки волонтерської групи Бункер-С, які на протязі двох років наліпили більше мільйона вареників, які були волонтерами відвезені туди на передову. Хлопці розказували, що просто відро з тими варениками залитими шкварками в теплу воду опускали, і кажуть, що то так, як побував вдома, – говорить голова організації ” Спілка бійців та волонтерів АТО ” Сила України” Зеновій Гладчук.