додому Новини Опалення в Петриківському геріатричному пансіонаті цьогоріч триматиметься на твердопаливних котлах

Опалення в Петриківському геріатричному пансіонаті цьогоріч триматиметься на твердопаливних котлах

526

vlcsnap-2014-10-24-16h09m46s46З теплом та економією. Сезон опалення в Петриківському обласному комунальному геріатричному пансіонаті стартував і цьогоріч триматиметься на твердопаливних котлах. Це вчетверо дешевше, ніж на газі, каже керівництво закладу. При цьому холодніше у приміщенні від таких змін не буде, запевняють у пансіонаті. Тонни дров та тирсобрикетів вже закупили, та це ще не все.  До кінця року і на січень наступного, запевняють, вистачить.

Купували для резерву – став основним джерелом тепла. Підопічних Петриківського обласного комунального геріатричного пансіонату цьогоріч грітиме твердопаливний котел. В минулі роки котельня працювала на економних польських газових. З ними економили відсотків тридцять. З теперішніми цінами на газ економії не вийде. Порахували і перейшли на дрова, каже керівник закладу. Це – вчетверо дешевше.

– В минулі роки ми витрачали приблизно 130 тисяч кубів газу. Якщо порахувати по ціні 6,43 за куб, то в цьому році ми повинні були заплатити 840 тис. грн. за газ за опалювальний сезон. Якщо будемо палити брикетами, нам вистачить 200-250 тисяч грн, – розповідає директор Петриківського обласного комунального геріатричного пансіонату Степан Глушок.

Дрова та 5 тонн тирсобрикетів вже закупили, останніх мають докупити ще на 100 тисяч гривень. Цього вистачить до кінця цього і на початок наступного року, каже керівництво закладу. Холодніше від зміни палива в закладі не буде, запевняє директор, обіцяє гріти повітря в приміщеннях не менше, як до 20-22 градусів тепла. Менше не можна, адже серед 185 підопічних пансіонату половина – лежачі хворі. Обласна влада запевняє, геріатричний будинок у Петрикові – не єдиний заклад, в якому цьогоріч запустять котел на альтернативних видах палива.


– Зараз ми передбачили цілий ряд об’єктів, в нас є 12 млн. грн., які будуть витрачені на заходи з енергозбереження, на встановлення твердопаливних котлів і модернізацію тих, які є, тому навіть під час опалювального сезону заходи будуть продовжені і продовжаться протягом року, – каже голова Тернопільської облдержадміністрації Олег Сиротюк.