додому благоустрій Оновлену каналізаційну насосну станцію відкрили у Тернополі на вулиці Галицькій

Оновлену каналізаційну насосну станцію відкрили у Тернополі на вулиці Галицькій

377

5,5 мільйонів гривень не пошкодувало КП "Тернопільводоканал" аби модернізувати каналізаційну насосну станцію що на вулиці Галицькій. Гроші кредитні. Та повернеться вкладене дуже швидко, запевняють комунальники. Завдяки новому обладнанню, сподіваються використовувати енергії на 30-40% менше.

Відкриття оновленої каналізаційної насосної станції має велике значення не тільки для Тернополя, а й України. За економічних умов, які існують в державі, відкриття  сучасних станцій відбувається не так часто. Завдяки впровадженню цих технологій, "Тернопільводоканал" розраховує скоротити споживання енергії на 30-40%.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Старе обладнання, яке було тут, споживало близько 7,5 тис. кВат електроенергії, то зараз розраховуємо мати в межах 4,5 тис. кВат. Якщо перевести це в гроші, то це не менше 100 тисяч економії для підприємства в місяць. Угода заключена таким чином, що ми маємо можливість відтермінувати платежі на три роки. Фактично за рахунок економії ми будемо мати можливість розрахуватися за придбане обладнання".

Каналізаційну насосну станцію будували для заводу "Текстерно". Згодом вона перейшла у комунальну власність міста. У 1981 році насосну станцію модернізували. З тих пір обладнання застаріло, а кількість стоків із промислового району міста суттєво зменшилась. 2,5 роки у "Тернопільводоканалі" реалізовували проект осучаснення обладнання на насосній станції. Тепер уся система автоматизована, а роботи з оновлення обладнання завершені. Тернополяни, пояснює директор "Тернопільводоканалу", видимих ознак оновлення не відчують, але це дуже важливо для роботи підприємства загалом.

Володимир Кузьма, директор КП "Тернопільводоканал": "Такий об'єкт є невидимий для ока споживачів, бо каналізаційні стоки після того, як виходять з будинку, то вони для людей невидимі. Але для нашої системи  – це суттєве покращення надійності і роботи і суттєве зменшення споживання електроенергії, що впливає на перспективне не здешевлення тарифу, а перспективне зменшення навантаження на тариф. Бо не буде потреба ці витрати, які йшли на електроенергію, закладати у тариф".

Представник профільного міністрерства розповів, не кожен обласний центр може дозволити собі таке оновлення насосної станції.

Сергій Дзезик, начальник управління Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України: "Не кожен обласний центр. Я можу так перерахувати серед таких водоканалів-лідерів Вінниця відрізняється, Рівне, Луцьк, Тернопіль. Тобто, це одні з найкращих водоканалів, де дійсно проводиться модернізація".

Малі насосні станції у Тернополі вже модернізували. На черзі – каналізаційна насосна станція на вулиці Шептицького.