Міські комунальники додали нашому місту ще одну родзинку – топіар. Фігури встановили тільки цьогоріч, але з часом металевий каркас повністю покриють зелені насадження.
Чудернацькі і звичні вистрижені з дерев та кущів фігури у вигляді тварин, людей, геометричних форм чи архітектурних споруд. Топіар – одне з найдавніших і водночас найсучасніших декоративних садово-паркових мистецтв. А в умовах урбанізації – таке необхідне єднання людини з природою. Воно вражає, зачаровує і не залишає байдужим.
Хоча наші майстри використали один з найпростіших методів цього мистецтва, та й заросли поки лише ноги, нашому місту вже може позаздрити чимало інших українських міст. До мобільного озелення тернополяни вже звикли, а от топіар – щось нове. Рослини для нього обирають ретельно, щоб і стійкими до клімату були, і легко піддавались формуванню. Тому найчастіше це різні види самшиту, барбарис та туї.
– В нашому місті ми використали тую західну смарагдову. Вона морозостійка, зможе вистояти і витримати сильні морози, а також гарно відростає, дає приріст пагонів приблизно 20-30 см в рік, – розповіла головний спеціаліст-ландшафтник управління ЖКГ, благоусторю та екології Тернопільської міськради Світлана Молодецька.
З таким приростом фігури заповняться вже за рік-два. Далі – догляд: стрижка, формування і при необхідності в посуху полив. Проект пробний, кажуть в міському управлінні житлово-комунального господарства, благоусторю та екології, тому поки крім оленів у сквері Тараса Шевченка підростають троє слоненят на проспекті Степана Бандери поблизу бульвару Данила Галицького. Готові комунальники прислухатись і до думки тернополян.