додому Новини Олена Зеленська перевірила, як у Тернопільській області реалізовують стратегії зі створення безбар’єрного...

Олена Зеленська перевірила, як у Тернопільській області реалізовують стратегії зі створення безбар’єрного простору

658

Перша леді відвідала Тернопільщину. Поїздку Олена Зеленська присвятила питанням впровадження та розвитку безбар’єрності на місцевому рівні. Дружина Президента побувала в Інклюзивно-ресурсному центрі у Великоберезовицькій громаді та познайомилась із його вихованцями. Також Олена Зеленська разом з очільником Міністерства охорони здоров’я Віктором Ляшком відвідала нейрореабілітаційне відділення Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні, яке спеціалізується на комплексному лікуванні захворювань нервової системи та опорно-рухового апарату. Подробиці візиту – далі.

“Мене дуже потішив ІРЦ і особливо мобільні бригади. Це дійсно така новаторська штука, яка потрібна, особливо в сільській місцевості. І особливо для тих людей, які не розуміють, що ця послуга існує і є доступною для їхньої дитини”, – розповіла Олена Зеленська.

До роботи у центрі залучили досвідчених фахівців – логопедів, дефектологів, практичних психологів. Тут піклуються про те, аби у кожної дитини були відповідні навчальні матеріали, за потреби – підручники шрифтом Брайля. А для забезпечення безбар’єрного доступу до установи перед входом облаштували пандус.

Також Олена Зеленська разом з очільником Міністерства охорони здоров’я Віктором Ляшком відвідала нейрореабілітаційне відділення Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні. Тут Перша леді ознайомилася із роботою Центру досконалості, який нещодавно відкрили на базі медзакладу.

“Це дійсно заклад, який технічно оснащений на високому рівні. Молодий персонал,  бачиш цих людей, які отримують там реабілітаційні послуги. Це дійсно надихає”, – поділилася враженнями Перша леді.

Тут лікують ураження нервової системи та опорно-рухового апарату. 50–60% пацієнтів долають інсульти, 20–30% – відновлюються після спінальних травм, зокрема, завданих війною. Дружина Президента ознайомилася із всіма етапами лікування, яке отримують пацієнти: від діагностики та інтенсивної терапії до реабілітації в Центрі досконалості. У межах візиту Олена Зеленська обговорила із місцевою владою стратегію створення безбар’єрного простору на період до 2030 року.

“Мені показали підйомник, показали як класно: є пандус, треба натиснути на кнопку, тоді приїде адміністратор і відкриє вам двері. Я дуже прошу всіх думати про весь шлях людини з моменту, коли вона виходить з дверей своєї квартири, до того місця, куди вона має потрапити”, – зазначила Олена Зеленська

Під час зустрічі з керівництвом ОВА й Тернопільської міської ради Олена Зеленська підсумувала, що є позитивні зміни у розвитку безбар’єрності на місцевому рівні, проте цю стратегію варто доповнити.